Aktualizacja: Belgijska wizyta państwowa w Portugalii-dzień II


Rankiem drugiego dna wizyty państwowej w Portugalii para królewska odwiedziła Oceano Azul Foundation & Oceanarium. Para została powitana przez portugalskiego ministra środowiska i energii oraz przez dyrektorów Fundacji. Król i królowa zwiedzili Oceanarium, obejrzeli prezentację na jej temat oraz wzięli udział w dyskusji na temat wyzwań dla Fundacji i Oceanarium.
Następnie para królewska się rozdzieliła. Matylda udała się do Champalimaud Center for the Unknown-prywatne centrum leczenia i badań biomedycznych założone przez António de Sommer Champalimaud i nazwane na cześć jego rodziców: Anny de Sommer Champalimaud i doktora Carlosa Monteza Champalimaud. Królowa odwiedziła tam ogród tropikalny, który prowadzi do części szpitalnej, odwiedziła kilku pacjentów na oddziale chemioterapii, porozmawiała z lekarzami i pielęgniarkami oraz spotkała się ze światowej sławy profesorami medycyny z Belgii: Celso Matosem i Geerardem Beetsem.


Później królowa pojechała do Palácio Verride - Santa Catarina, gdzie zjadła lunch z przedstawicielami różnych sektorów i grup portugalskiego społeczeństwa.

Potem królowa wróciła do hotelu by się przebrać i po południu udała się do Moinho da Juventude, gdzie spotkała się z członkami towarzystwa kulturowego. Rozmawiała z nimi o celach towarzystwa i o tym jak one są realizowane. Na koniec królowa wysłuchała pokazu tradycyjnych pieśni.W tym czasie król Filip brał udział w spotkaniach biznesowych z portugalskimi i belgijskimi przedsiębiorcami oraz był na lunchu y belgijskiego ambasadora w Lizbonie.
Wieczorem para królewska udała się na koncert honorujący portugalskiego prezydenta-Marcelo Rebelo de Sousa. Koncert odbył się w Fundação Calouste Gulbenkian, a zagrali Huelgas Ensemble-belgijski zespół powstały w 1971 roku, który wykonuje muzykę polifoniczną.

3 komentarze:

  1. Dość oryginalna stylizacja powiedziałabym bardziej w stylu Maximy niż Matyldy

    OdpowiedzUsuń
  2. Natan rządzi. Dość nietypowe wzory i kolory jak na jesień.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.