Ostatnie wydarzenia w luksemburskiej rodzinie wielkoksiążęcej

29 wrześniaPojawiły się lepsze zdjęcia ze ślubu Anny Arco-Zinneberg i Colina MacKenzie. Okazuje się, że wśród gości znalazł się również książę Felix i księżna Claire.
5 października


cal.lu

Wielki książę Henri w zastępstwie żony, wielkiej księżnej Marii Teresy, wziął udział w obchodach 125. rocznicy Artystycznego Koła Luksemburga. Spotkanie miało miejsce w Cercle Cité de Luxembourg. Od 2005 roku Koło Artystyczne Luksemburga jest objęte Wysokim Patronatem Wielkiej Księżnej.

***


Cour grand-ducale

Ogłoszono, że pokojowa nagroda Nobla została przyznana Denisowi Mukwege i Nadii Murad, którzy zajmują się przemocą seksualną. W swej pracy wielokrotnie spotykali się z wielką księżną Marią Teresą, która teraz wysłała im list gratulacyjny z okazji przyznania nagrody.


Cour grand-ducal

7 października


Cour grand-ducale

Z okazji obchodów dnia narodowego, zorganizowanego ku czci solidarności i odwagi narodu luksemburskiego podczas okupacji w latach 1940-1945, wielki książę Henri uczestniczył w nabożeństwie odprawianym w katedrze Notre-Dame w Luksemburgu.

Następnie Wielki Książę udał się do National Monument of Luxembourg Solidarity "Kanounenhiwwel". Wielki Książę złożył wieniec z kwiatów, a następnie ożywił płomień pamięci. Wielki książę wszedł do pomnika, aby podpisać księgę gości.

Przy wyjściu z pomnika wielki książę przywitał się z chorążymi, władzami Luksemburga, ambasadorami mieszkającymi w Luksemburgu, członkami Komitetu Pamięci Drugiej Wojny Światowej, złożonym z przedstawicieli ruchu oporu, z przymusowej rekrutacji i ofiar Holokaustu.

9 października


Cour grand-ducale

Wielki książę Henri spotkał się z nowymi ambasadorami w Luksemburgu i odebrał od nich listy uwierzytelniające. Tego dnia przyjął pięciu ambasadorów: Justina Hugh Browna z Australii; Georgesa Rebelo Pinto Chikoti z Angoli; Eduardo José A. de Vega z Filipin; Mauricio Escanero z Meksyku; Colina Michaela Connelly'ego z Republiki Trynidadu i Tobago.

***


Cour grand-ducale

Tego dnia wielki książę Henri udzielił również audiencji Pierre'owi Krähenbühla'owi, komisarzowi generalnemu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA) w Wielkim Księstwie Luksemburga.

10 października


wort.lu

Dziedziczny wielki książę Guillaume wziął udział w 50. rocznicy Uniwersytetu w Miami (Oxford, Ohio, USA) w Luksemburgu. Kampus uniwersytecki w Luksemburgu co roku gości około 300 studentów z kampusu w Ohio. Z kampusu w Ohio co roku przyjeżdża około 150 studentów z Luksemburga. Podczas uroczystości uniwersytet uhonorował księcia dyplomem Honoris Causa Doktora Prawa. W 1993 roku podobny analogiczny dyplom otrzymał wielki książę Henri, a w 1979 roku-wielki książę Jean.

13 października


Cour grand-ducale

Dziedziczna para wielkoksiążęca wzięła udział w ceremonii otwarcia wystawy "Home & Living Expo 2018", która odbywa się we współpracy z National Housing Week. Ten pokaz odbywa się w Luxexpo The Box w Kirchbergu.

***


Cour grand-ducale

Wieczorem Guillaume i Stephanie skorzystali z tradycyjnego "Nuit des Musées" (Nocy Muzeów), aby odkryć program Villa Vauban - Muzeum Sztuki Luksemburga, Mudam Luxembourg i Muzeum Dräi Eechelen.

***


Cour grand-ducale

Wielka księżna Maria Teresa uczestniczyła, jako członek jury, w pierwszej edycji hackathonu "Lux4Good" w Luksemburgu.


Tej jesieni odbyła się pierwsza edycja hackathonu Lux4Good, współorganizowanego przez InTech i Technoport, którego ambicją jest wprowadzenie cyfrowych innowacji w służbie projektów społecznych, społecznych i / lub środowiskowych.

14 października


Cour grand-ducale

Wielki książę Jean, dziedziczny wielki książę Guillaume i dziedziczna wielka księżna Stephanie, a także książę Félix złożyli swoje głosy w wyborach parlamentarnych do urny w biurze wyborczym "Ratskeller" w Cercle Cité w Luksemburgu.

15 października


Cour grand-ducale

Wielki książę Henri  spotkał się z luksemburskimi politykami z powodu wyborów parlamentarnych, które odbyły się dzień wcześniej.


***
Cour grand-ducale

Wieczorem wielki książę Henri, wziął udział w koncercie European Soloists Orchestra Luxembourg (SEL), pod dyrekcją Christophera Königa i ze skrzypkiem Carolinem Widmannem jako solistą.


Koncert był sponsorowany przez Fundację Erna i Henri Leira.

Od 27 października 2005 roku Orkiestra "Solistes Européen Luxembourg" jest objęta Wysokim Patronatem Jego Królewskiej Wysokości, Wielkiego Księcia.

16 października


Cour grand-ducale

Wielki książę Henri odbył kolejne powyborcze spotkania z politykami.

***

Kilka dni temu fotograf Anne du Chastel opublikowała nowe zdjęcie arcyksiężnej Kathleen z jedną z córek.

4 komentarze:

 1. Autorko mogę wiedzieć co studiujesz? Jeśli to nie tajemnica oczywiście ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to tajemnica ;) Studiuję Technologię Chemiczną, wspominałam o tym w zakładce O mnie.

   Usuń
 2. Miło zobaczyć wreszcie Felixa i Claire.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może to moja paranoja, ale Claire pokazała się w październiku dwa razy i gdy oglądałam te zdjęcia, od razu do głowy przyszło mi że ma zaokrąglony brzuch.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.