Wyjścia w belgijskiej rodzinie królewskiej

2 października

Belgian Monarchy

Król Filip spotkał się z kadetami Królewskiej Akademii Wojskowej.


***


Królowa Matylda i król Filip wzięli udział w gali zorganizowanej przez Komitet Pomocy w Antwerpii dla Fundacji Króla Baudouina. Uroczysta gala odbyła się w "Stadsschouwburg" i "Het Paleis" w Antwerpii.
3 października

La Vallee

Król Filip odwiedził La Vallee-przestrzenie robocze współpracujące ze SMartBe w Molenbeek-Saint-Jean.

4 października

Belgian Monarchy

Król Filip spotkał się z nowymi ambasadorami w Belgii: Riitą Hannele Resch z Finlandii; Gunnarem Palssonem z Islandii; Tamásem Ivánem Kovacsem z Węgier; Zhongming Cao z Chin.

***

Belgian Monarchy

Królowa Matylda złożyła roboczą wizytę na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej UZ Leuven University Hospital.

Królowa przeprowadziła rozmowy z liderami, terapeutami, doradcami, rodzicami i młodymi pacjentami z ostrymi lub przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi. Dowiedziała się o zaburzeniach psychicznych dotykających młodą młodzież, o skumulowanych zmianach (samobójstwo, trauma, uzależnienie) w społeczeństwie, a także o instytucjach opieki kryzysowej i opieki długoterminowej.

Zdrowie psychiczne młodych ludzi poddaje się próbie w wymagającym i złożonym społeczeństwie. Podczas tej wizyty Królowa pragnęła podkreślić znaczenie zdrowia psychicznego młodzieży.

5 października

Medical Component Be

Księżniczka Astrid wzięła udział w koncercie galowym, zorganizowanym przez Komponent Medyczny, w Centrum Kultury De Factorij w Zaventem.

10 października


Król Filip odwiedził oddział wojskowy w Hemptinne Commandant w Heverlee. Król uczestniczył w ćwiczeniach ilustrujących wszechstronność Rezerwatu. Ta aktywność wpisuje się w regularne wizyty służbowe, które Król czyni w wojsku.

***

Belgian Monarchy

Filip udzielił również audiencji Carlosowi Moedasowi, europejskiemu komisarzowi do spraw Badań, innowacji i nauki.

***


Królowa Matylda uczestniczyła w Światowym Szczycie Dziewcząt 2018 zorganizowanym przez Plan International w ramach Międzynarodowego Dnia Dziewczyny.


Kilkaset młodych ludzi z ponad 60 krajów dyskutowało na temat równych praw i możliwości dla dziewcząt i młodych kobiet.


Królowa wygłosiła przemówienie otwierające szczyt w Halles Saint-Géry w Brukseli.


***

ILEP - Working together for a world free from leprosy

Księżniczka Astrid wzięła udział w sesji zamykającej Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowej Federacji Związków Przeciwstrychowych (ILEP) zorganizowanej przez Damien Action w hotelu Bedford w Brukseli.

Założona w 1966 r. ILEP jest federacją 13 międzynarodowych organizacji pozarządowych zrzeszających się w walce z trądem na całym świecie.

***

Fondation Reine Paola

Księżna Claire wręczyła nagrodę Terre d'Avenir 2017-2018.

Nagroda Terre d'Avenir jest organizowana przez Fundację Królowej Paoli we współpracy z Fundacją Dirk Frimout. Ta nagroda jest wyrazem najlepszych osiągnięć prezentowanych w ramach kwalifikacji zawodowych i technicznych, które dotyczą środowiska, ziemi lub kosmosu. Muszą one mieć charakter poprawiający jakość życia i mogą być pochodzenia naukowego, technicznego, artystycznego, ekologicznego, społeczno-geograficznego i kosmologicznego punktu widzenia.

***

Fondation Prince Laurent

Książę Laurent, w towarzystwie księżniczki Louise, uczestniczył w spektaklu "La Part de Reine" w Salle Lumen w Ixelles. Występ ten odbył się z okazji 50. rocznicy Federacji Centrów Przyjmowania i Usług dla Bezdomnych (Fédé Ama) oraz w ramach Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Bezdomności. ,

Książę Laurent był obecny jako przewodniczący swojej Fundacji na rzecz dobrostanu zwierząt, która co roku organizuje schronisko dla bezdomnych we współpracy z domem Georgesa Motte, członka WADA.

11 października

Belgian Monarchy

Król Filip przyjął listy uwierzytelniające od nowych ambasadorów Bośni i Hercegowiny, Kambodży i Hiszpanii.

***

Belgian Monarchy

Król Filip przekazał Miecz Króla 2018 podporucznikowi Baptiste Valentinowi. Ceremonia ta odbyła się w związku z uroczystym otwarciem roku akademickiego i rozpoczęciem nowych promocji 2018-2019 Królewskiej Akademii Wojskowej (ERM) w Parc du Cinquantenaire w Brukseli. Miecz Króla to najbardziej prestiżowa nagroda dla kandydata na oficera MRO, który najbardziej zasłużył na pierwszych trzech latach studiów.

***

AmCham Belgium 

Księżniczka Astrid wzięła udział w uroczystym wieczorze z okazji 70. rocznicy Amerykańskiej Izby Handlowej w Belgii, w obecności Ronalda J. Gidwitza, ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki. Uroczysty wieczór odbył się w Train World w Schaerbeek.

12 października


Królowa Matylda uczestniczyła w 25. rocznicy Federalnej Rady na rzecz Zrównoważonego Rozwoju w Residence Palace w Brukseli.Rada Ministrów z dnia 25 maja 2018 r. potwierdziła mianowanie królowej Honorowym Przewodniczącym Federalnej Rady ds. Zrównoważonego Rozwoju. Akceptując ten mandat, Królowa nadaje nowy wymiar jej zaangażowaniu w bardziej zrównoważoną przyszłość. Królowa jest również orędowniczką ONZ ds. Zrównoważonego Rozwoju


***

Belgian Monarchy

Król Filip spotkał się z Sebastiánem Piñera, Prezydenemt Republiki Chile.

***

hln.be

Księżniczka Astrid uczestniczyła w uroczystościach na cześć prof. Dr Marleen Temmerman. Marleen Temmerman walczyła przez całą karierę o zdrowie i prawa kobiet. Spotkanie miało miejsce w Auli Uniwersytetu w Ghent.

***


Książę Laurent i księżna Claire w towarzystwie księżniczki Louise, księcia Nicolasa i księcia Aymerica wzięli udział w meczu piłki nożnej pomiędzy Belgią i Szwajcarią na stadionie Króla Baudouina w Brukseli.


Ten mecz był meczem grupowym w Lidze Narodów UEFA 2018-2019.


13 października

hln.be

Król Filip wziął udział w spotkaniu wychowanków opactwa Zevenkerken w Sint-Andries. Król był uczniem szkoły przez trzy lata.

Dawni uczniowie, w tym król, obchodzili 40. rocznicę ostatniego roku szkolnego z 1978 roku. Spotkanie kontynuowano z posiłkiem w Auberge de Herborist w Sint-Andries.

14 października


Król Albert i królowa Paola spełnili swoje obowiązki wyborcze: udali się do lokalu wyborczego w Laeken, aby głosować w wyborach komunalnych.Księżniczka Astrid i książę Lorenz, w towarzystwie księżniczki Marii Laury, również wypełnili swoje obowiązki wyborcze: udali się do lokalu wyborczego w Brukseli na wybory lokalne.Książę Laurent i księżniczka Claire zrobili to samo w wyborach komunalnych i prowincjonalnych w lokalu wyborczym w Tervuren.

15 października

Belgium Monarchy

Król Filip spotkał się z premierem, Charlesem Michelem oraz odbył konstruktywną rozmowę z ojcem Emmanuelem de Ruyver i młodymi ludźmi, którzy wzięli udział w "Sesji wiodącej" we wrześniu 2018 r. "Prowadzący sesję" to pięciodniowy chrześcijański letni uniwersytet, który oferuje konferencje, seminaria i spotkania z czołowymi belgijskimi osobistościami.

16 października

Belgian Federal Police

Król Filip spotkał się z przedstawicielami Royal Escort a Cheval z okazji 80. rocznicy oddziału.

***

Belgium Monarchy

Król wziął udział w Forum Uzależnień i Społeczeństwa, które odbyło się we Flagey 16 i 17 października. To forum jest zorganizowane po pojawieniu się nowych nałogów i ewolucji nawyków konsumpcyjnych w naszym społeczeństwie. Król uczestniczył w sesji otwarcia.

***


Filip odwiedził również klub piłkarski Royal Europa Kraainem. Po wstępie do klubu i prezentacji inicjatyw na rzecz integracji młodych osób ubiegających się o azyl, król rozpoczął mecz treningowy. Następnie król spotkał się z nimi na zajęciach językowych i spotkał się z trenerami, wolontariuszami klubu oraz partnerami tego projektu.


Od 2015 r. Royal Europa Kraainem FC gościło około 1 500 nieletnich uchodźców ubiegających się o azyl bez opieki. Ta inicjatywa integracyjna jest dla Klubu organizowania trzech popołudni w tygodniu dla grup od 6 do 10 dzieci, w wieku od 12 do 18 lat, z centrów Fedasil. W dniu przyjazdu Klub gromadzi te dzieci wokół godzinnych stołów konwersacyjnych, wydanych w języku francuskim lub holenderskim przez nauczycieli-wolontariuszy. Ubiegający się o azyl następnie trenują z drużynami młodzieżowymi klubu i dzielą się posiłkiem w stołówce.


***

Belgium Monarchy

Wieczorem para królewska zaprosiła młodych liderów uczestniczących w trzecim zjeździe młodych liderów w Azji i Europie na kolację na zamku w Laeken. Dyskusje dotyczyły przywództwa etycznego.

Belgium Monarchy

Belgium Monarchy

17 października 


Królowa Matylda odwiedziła "YouthStart Entrepreneurial Day" w ramach 20-lecia "YouthStart", międzynarodowej organizacji oferującej kształcenie w zakresie przedsiębiorczości dla młodych ludzi poszukujących miejsca w Belgii. Te innowacyjne kursy przedsiębiorczości są prowadzone przez trenerów z dużym doświadczeniem zawodowym. Szkolenie oferuje młodym ludziom i młodzieży możliwość poznania znaczenia przedsiębiorczości oraz znaczenia pozytywnej i przedsiębiorczej postawy. Królowa odwiedziła stoiska wystawowe 12 byłych studentów znajdujących się w Wiosce Przedsiębiorczości, a następnie spotkała się z tymi młodymi ludźmi przy okrągłym stole. Impreza odbyła się w BOZAR w Brukseli.1 komentarz:

  1. Belgijska rodzina królewska nie próżnuje. Multum tych spotkań!
    Podoba mi się pomarańczowa suknia w kwiaty. Ta asymetryczna w pasy też pasuje do Matyldy.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.