Co nowego w Belgii? #1

18 października

Belgian Royal Palace

Król Filip spotkał się z prezydentem Kazachstanu, premierem Wietnamu, wiceprezydentem Indii oraz z sułtanem Brunei.Belgian Royal Palace

Później król wziął udział w uroczystej kolacji zorganizowanej w ramach szczytu ASEM (dialog Azja-Europa) na zaproszenie Donalda Tuska, przewodniczącego Rady Europejskiej. Kolacja odbyła się w Muzeum Sztuki i Historii (Cinquantenaire Museum) w Brukseli.

***


Królowa Matylda odwiedziła Prowincjalną Szkołę Szpitalnictwa, a także Centrum Doskonałości w Handlu Gościnnym w Saint-Ghislain. Królowa dowiedziała się o różnych szkoleniach w sektorze hotelarskim.
***

Księżna Claire wzięła udział w koncercie z okazji 30-lecia Fundacji Pro Renovassistance w Watermael-Boitsfort.

http://renovassistance.be

Księżna Claire jest Honorowym Prezesem Fundacji, która wspiera inicjatywy i działania mające na celu zapewnienie godziwych warunków zamieszkania dla osób i rodzin o niskich dochodach na warunkach zgodnych z ich poziomem zasobów.

20 października

1082 Berchem - Page officielle/Facebook

Książę Laurent uczestniczył w inauguracji wystawy "Belgia w wojnie 1914-1918", kończącej obchody stulecia pierwszej wojny światowej, w sali kulturalnej Starego Kościoła w Berchem-Sainte-Marie-Agathe.

22-24 październikaKról Filip i królowa Matylda złożyli wizytę państwową w Portugalii: KLIK, KLIK, KLIK.

22 października


Księżniczka Astrid udała się do Genewy (Szwajcaria) z okazji Światowego Forum Inwestycyjnego w 2018 roku na Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju. To forum organizowane jest co dwa lata.


Księżniczka Astrid uczestniczyła w ceremonii otwarcia Forum jako gość honorowy w Pałacu Narodów wraz z prezydentami Armenii, Botswany, Mongolii, Namibii i premierem Kambodży i Lesotho.


Po ceremonii otwarcia przyznano nagrody ONZ za doskonałość w promocji inwestycji na rzecz celów zrównoważonego rozwoju. Księżniczka Astrid zaprezentowała nagrodę dla Kolumbii w uznaniu jej zaangażowania w "pokojową inwestycję".


W ramach otwarcia Światowego Forum Inwestycyjnego w 2018 roku Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) księżniczka Astrid zainaugurowała Wioskę Inwestycyjną.


Uroczystość odbyła się w Pałacu Narodów w Genewie, z udziałem Hage'a Geingoba, Prezydenta Republiki Namibii, Mokgweetsi Masisi, Prezydenta Republiki Botswany, Mukhisy Kituyi, Sekretarza Generalnego UNCTAD, oraz Isabelle Durant, Podsekretarza Generalnego UNCTAD.


***

Książę Laurent i księżna Claire uczestniczyli w Gali La Fontaine w Collège Saint-Michel w Brukseli. La Fontaine jest ośrodkiem recepcyjnym, higieny i opieki nad bezdomnymi w Brukseli.


23 października


Książę Laurent odwiedził Hemptinne Center, budynek mieszkalny dla ciężko upośledzonych umysłowo dorosłych w Jauche. Książę zainaugurował ostatnie prace, które zostały zrealizowane w tym centrum.

Książę Laurent i Księżna Claire odwiedzili już Centrum Hemptinne w lutym 2016 r.

25 październikaKsiężniczka Elżbieta obchodziła swe 17 urodziny.

1 komentarz:

  1. Good post. I study one thing tougher on totally different blogs everyday. It should always be stimulating to learn content from other writers and practice just a little one thing from their store. I’d want to make use of some with the content material on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll provide you with a link in your net blog. Thanks for sharing. casino slots

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.