Co nowego w Luksemburgu? #2

20 październikaDziedziczny wielki książę Guillaume i dziedziczna wielka księżna Stephanie obchodzili 6 rocznicę ślubu. Z tej okazji opublikowano dwa zdjęcia: jedno z wyjścia, a drugie-portret autorstwa Loli Velasco.24 październikaWielki książę Henri odwiedził firmę Oikopolis w Schuttrange. Firma pochodzi z "Biobauere-Genossenschaft Lëtzebuerg", która powstała w 1988 roku. Podczas wizyty w rzemieślniczej kuchni i OIKO Bakhaus, wielki książę poznał pochodzenie i produkcję różnych produktów.

2 listopadaCzłonkowie luksemburskiej rodziny wielkoksiążęcej wzięli udział w mszy świętej w intencji zmarłych członków rodziny.
8 listopadaWielki Książę spotkał się w Pałacu Wielkoksiążęcym z Carlo Hansenem, przewodniczącym Fundacji Młodych Naukowców Luksemburg i Maxem Arendtem, zwycięzcą 47. edycji ogólnokrajowego konkursu "Jonk Fuerscher".

Podczas China Teen Science and Technology Innovation Contest 2018, największego konkursu naukowego dla młodych ludzi w Azji, Max Arendt zdobył złoty medal za swój projekt "R.A.M. - Robot, który może zmienić świat ".


Od marca 2017 r. Fundacja Młodych Naukowców Luksemburga została objęta Wielkim Patronatem Wielkiego Księcia.Następnie książę Henri udzielił audiencji członkom Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Stowarzyszenia Nadzorów Ubezpieczeniowych.

Założone w 1994 roku z siedzibą w Bazylei w Szwajcarii Międzynarodowe Stowarzyszenie Nadzorów Ubezpieczeniowych składa się z nadzorców i organów nadzoru ubezpieczeniowego z ponad 200 jurysdykcji, reprezentujących 97% składek ubezpieczeniowych na całym świecie.

W dniach 8 i 9 listopada 2018 r. Komisja ds. Ubezpieczeń (organ nadzorczy sektora ubezpieczeniowego) zawitała w Luksemburgu na 25. doroczną konferencję Międzynarodowego Stowarzyszenia Nadzorów Ubezpieczeniowych. Wydarzenie to gromadzi blisko 500 uczestników z całego świata, w temacie "Re-imagining Insurance".

9 listopadaWielki książę Henri otrzymał na audiencji René Friederici, nowego gubernatora Luksemburga i członków powiększonej komisji Rotary BELUX District 1630. Zgodnie z zasadą rotacji, gubernator jest zmieniany co pięć lat.


Wielki książę jest honorowym przewodniczącym Rotary Belux District 1630.

10 listopadaNa zaproszenie prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, Wielki Książę i Wielka Księżna wzięli udział w kolacji państwowej w Musée d'Orsay w Paryżu z okazji setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej.

11 listopadaDziedziczny wielki książę Guillaume obchodził 37 urodziny, z tej okazji udostępniono ponownie zdjęcie księcia, autorstwa Christiana Aschmana.

***Drugiego dnia obchodów zakończenia I wojny światowej w Paryżu, para wielkoksiążęca uczestniczyła w ceremonii pod Łukiem Triumfalnym.Wcześniej spotkali się w Pałacu Elizejskim z prezydentem Emmanuelem Macronem i jego żoną, Brigitte.Kolejne uroczystości tego dnia odbyły się już w Luksemburgu, przy pomniku pamięci "Gelle Fra".W uroczystości tej uczestniczył Przewodniczący Izby Deputowanych, członkowie rządu, inne organy krajowe i korpus dyplomatyczny akredytowany przy głowie państwa Luksemburga.Na zakończenie przemówienia premiera Wielki Książę i Wielka Księżna złożyli wieniec pod Pomnikiem Pamięci.

Źródła zdjęć: Cour grand-ducal, Belga Image

3 komentarze:

 1. Bardzo podobają mi się zdjęcia Stephanie i Wilhelma.

  OdpowiedzUsuń
 2. To zdjęcie Guillaume z urodzin zostało zrobione w 2014 roku, nie jest nowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zwrócenie uwagi, napisałam tak z rozpędu.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.