Aktualizacja: Nowe oficjalne portrety królowej Matyldy i króla Filipa+Dzień Króla


Dziś w Belgii jest obchodzony Dzień Króla. Wbrew pozorom właśnie sam król nie uczestniczy w tych obchodach, a tylko jego rodzina. W tym roku jednak opublikowano nowe zdjęcia pary królewskiej.Królowa Matylda nosi suknię od Armaniego, którą nosiła siedem lat temu na weselu księcia Alberta i księżnej Charlene oraz na 75 urodzinach królowej Margrethe w 2015 roku. Do tego założyła tiarę Nine Provinces.


Król Filip nosi mundur. Oboje noszą wstęgę i gwiazdę Orderu Leopolda.


A jak obchodzi się ten dzień? Zaczyna się on od mszy świętej - Te Deum w katedrze Saints-Michel-et-Gudule. W tym roku uczestniczył w niej król Albert, księżniczka Astrid, książę Lorenz, książę Laurent i księżna Claire.Po Te Deum rodzina podeszła do zgromadzonych pod Katedrą ludzi.
Następnie król Albert, księżniczka Astrid i książę Lorenz uczestniczyli w Pałacu Narodowym w Brukseli w ceremonii zorganizowanej przez Izbę Reprezentantów, Senat i rząd federalny z okazji Dnia Króla.Królowa Paola nie uczestniczyła w obchodach zapewne z uwagi na wrześniowy upadek na zdrowiu.Obchody sprzed roku: LINK.


PS: Jutro napiszę o gościach na urodzinach ksiecia Karola, a pojutrze o nowej stronie wielkiej księżnej Marii Teresie.

Źródła zdjęć: Palace Royale, Belga Image

3 komentarze:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.