Co nowego w Belgii? #4

10 stycznia


Z okazji Nowego Roku król i królowa wydali przyjęcie w Pałacu Królewskim dla prezydenta i wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego, przewodniczącego Rady Europejskiej, przewodniczącego, wiceprzewodniczących i członków Komisji Europejskiej, stałych przedstawicieli, zastępcy stałego przedstawiciela, przedstawicieli Komitetu Politycznego i Bezpieczeństwa, przedstawicieli wojskowego komitetu Unii Europejskiej i szefów misji akredytowanych przy Komisji Europejskiej oraz przedstawicieli Komitetu Ekonomicznego, Europejskiego Komitetu Społecznego i Europejskiego Komitetu Regionów.

***

Pojawiły się zdjęcia kartek świątecznych przyrodniej siostry króla Alberta, Esmeraldy oraz szwagierki, Lea'i, wdowy po księciu Aleksandrze.Kartka księżniczki EsmeraldyKartka księżnej Lea'i

9 stycznia


Król Filip spotkał się z laureatami konkursu Technology Fast 50 Deloitte.

***


Król udzielił audiencji Claudio Graziano, nowemu przewodniczącego Komitetu Wojskowego Unii Europejskiej.

***


Królowa odwiedziła wystawę "Fernand Khnopff (1858-1921). Mistrz zagadki" w Petit Palais w Paryżu. Wystawa ta, zrealizowana w ścisłej współpracy z Królewskimi Muzeami Sztuk Pięknych w Belgii, składa się z około stu prac Khnopffa, jednego z najważniejszych przedstawicieli symbolizmu w Belgii. Wystawa oferuje charakterystyczną panoramę wyjątkowej estetyki Fernanda Khnopffa, malarza, rysownika, grawera, rzeźbiarza i reżysera jego prac.7 stycznia

Król Filip przyjął na audiencji premiera, Charlesa Michela.

Przełom grudnia i stycznia


Król Filip, królowa Matylda z dziećmi, Elżbietą, Gabrielem, Emmanuelem i Eleonorą, spędzili kilka wolnych dni w Egipcie. Odwiedzili między innymi Luksor i świątynie w Gizie. Jak podał egipski ambasador w Belgii, Filip i Matylda spędzili swój miesiąc miodowy w Egipcie. 


28 grudnia

Pojawiło się zdjęcie kartki świątecznej króla Alberta i królowej Paoli.1 komentarz:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.