Co nowego w Luksemburgu? #5

21 stycznia

Wielka księżna Maria Teresa spotkała się w Paryżu z Audrey Azoulay, dyrektor generalną UNESCO w ramach przygotowań do forum #StandSpeakRiseUp, które odbędzie się 26 i 27 marca w Luksemburgu.
18 stycznia


Wielki książę Henri, wielka księżna Maria Teresa i wielki książę Jean wzięli udział w koncercie zespołu wojskowego w kościele Saint-Michel w Luksemburgu z okazji setnej rocznicy wstąpienia na tron Grande Księżna Charlotte. Koncert prowadził dyrygent-podpułkownik Jean-Claude Braun.

***


Wielki książę Henri udał się do Diekirch, aby odwiedzić odnowiony gmach sądu i spotkać się z władzami sądowymi.


17 stycznia


Luksemburski dwór wielkoksiążęcy wydał oświadczenie w kwestii nieobecności wielkiej księżnej na pogrzebie Philippe'a de Lannoy: 

W tę środę, 16 stycznia, odbył się w Anvaing, pogrzeb hrabiego Philippe'a de Lannoy, ojca Jej Królewskiej Wysokości, Dziedzicznej Wielkiej Księżnej.

Księżna Stephanie była otoczona przez swojego męża, Dziedzicznego Wielkiego Księcia, a także Jego Królewską Wysokość, Wielkiego Księcia, w towarzystwie Księżniczki Aleksandry i Księcia Ludwika.

Długo zaangażowana w oficjalne wydarzenie w Institut de France, Jej Królewska Wysokość, Wielka Księżna, nie mogła dołączyć do Wielkiego Księcia. Bardzo bliska z synową stale otaczała ją swoimi myślami i uczuciami przez cały dzień.

Przy okazji opublikowano powyższe zdjęcie Marii Teresy i Stephanie.

16 stycznia


Odbył się pogrzeb taty dziedzicznej wielkiej księżnej Stephanie. Więcej tutaj.

***


Wielka księżna Maria Teresa udała się do Paryża, aby wręczyć Nagrodę Historii Fundacji Stéphane Bern Fundacji Historii i Dziedzictwa - Institut de France Lorisowi Chavanette za książkę "Dziewięćdziesiąt pięć, terror w procesie". Na ceremonii była obecna również była cesarzowa Iranu, Farah Pahlavi, oraz francuska pierwsza dama, Brigitte Macron.***


Wielki książę Jean spotkał się na zamku Fischbach z Xavierem Bettelem, premierem i zarazem ministrem stanu, ministrem komunikacji i mediów, ministrem kultury, ministrem do spraw cyfryzacji i ministrem reformy administracyjnej.


15 stycznia


Wielki książę Henri udzielił audiencji członkom komitetu Baueren Allianz.

13 stycznia


Książę Louis był obecny na zawodach judo "Kagami Biraki 2019". Książę wręczył uczestnikom dyplomy i nagrody.


3 komentarze:

 1. MT wygląda ostatnio bardzo korzystnie. Chyba schudła i zmieniła stylistę/ makijażystę. Zachwycam się jej fotkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo robi fryzura i świetny makijaż. Ale dodatkowo widać, że schudła. Wygląda bardzo dobrze :)

   Usuń
 2. Trochę przykro,że Maria Teresa nie była na pogrzebie,ale dobrze,że pałac się wypowiedział.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.