Konfirmacja księżniczki Ingrid+podróż Haralda i Sonii


Dzisiejszy dzień przyniósł nowe wiadomości z norweskiego dworu królewskiego. Ogłoszono datę konfirmacji księżniczki Ingrid Alexandry oraz pierwszą podróż zagraniczną króla Haralda i królowej Sonii.


Przyjęcie po konfirmacji księcia Haakona


Księżniczka Ingrid Alexandra przystąpi do konfirmacji w sobotę 31 sierpnia w kaplicy Pałacu Królewskiego w Oslo. Księżniczka przygotowuje się do niej razem z innymi dziećmi przy kościele w Asker niedaleko Skaugum, gdzie mieszka, ale do konfirmacji przystąpi sama.
Według norweskiego królewskiego dziennikarza na ceremonię zostali zaproszeni chrzestni Ingrid (jej chrzestni to dziadkowie: król Harald i Mette Tjessem oraz księżniczka Victoria ze Szwecji, książę Frederik z Danii oraz król Felipe z Hiszpanii). Wieczorem w sobotę prawdopodobnie odbędzie się przyjęcia tak jak w przypadku konfirmacji ksiecia Haakona i księżniczki Marty Luizy. Wtedy były to przyjęcia, na które panie zakładały tiary (ale Marta Luiza na żadnym z nich nie nosiła jeszcze tiary).Kolejny norweski dziennikarz królewski, Oscar Aanmoen doniósł dziś rano, iż król Harald i królowa Sonia udadzą się w pierwszą w tym roku podróż zagraniczną do Austrii na Światowe Mistrzostwa w Narciarstwie Klasycznym. Mistrzostwa odbędą się w Seefeld i para królewska będzie na nich od 25 lutego do 1 marca. Harald i Sonia spotkają się z norweskimi narciarzami oraz będą obserwować ich zmagania.
4 komentarze:

 1. O,jak miło- może zobaczymy parę królewską w polskiej telewizji,jak złapie ich kamera podczas zawodów w skokach.
  Nie wiedziałam,że konfirmacja w Norwegii jest aż tak uroczysta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Norwescy skoczkowie bardzo dobrze sobie radzą ;) Nie mogę doczekać się konfirmacji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie: Kim są ci starsi państwo na zdjęciu z konfirmacji księcia Haakona? Rodzice Króla?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza po lewej to Dagny Haraldsen, mama Sonji, dalej to król Olav.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.