Księżna Claire z Belgii: Jest nieszczęśliwa u boku księcia?


Dzisiejszy post potraktujcie z lekkim przymrużeniem oka, ponieważ jest on moim tłumaczeniem artykułu, który pojawił się na stronie express.co.uk 25 września ubiegłego roku. Zapraszam do lektury:Szok w królewskich mediach: odkrywamy jak księżna urodzona w Wielkiej Brytanii, jest nieszczęśliwa u boku księcia!

Mówi się, że urodzona w brytyjskim królestwie księżna nie jest zadowolona z zachowania swojego kontrowersyjnego męża, jak mówią jej przyjaciele, którzy boją się o przyszłość ich małżeństwa. 45-letnia księżna Claire z Belgii, urodzona w Bath w Somerset, wyszła za mąż za księcia Laurenta, młodszego brata króla Filipa z Belgii, w 2003 roku.

Lokalne media podają, że księżna Claire, była geodeta Claire Coombs, jest coraz bardziej sfrustrowana zachowaniem męża.


Książę Laurent, lat 54, został odizolowany w belgijskiej rodzinie królewskiej po serii gaf i kontrowersyjnych wybuchów.

W tym roku rząd belgijski obniżył jego dochód z państwa za nieautoryzowaną wizytę w chińskiej ambasadzie podczas imprezy poświęconej Armii Czerwonej [Armii Ludowej - przypis pochodzi od tłumaczki, czyli autorki tego bloga].

Książę wpadł w jeszcze większe kłopoty, kiedy powiedział, że jego dochód był zbliżony do "początkowego wynagrodzenia urzędnika państwowego" i porównał swoją sytuację z sytuacją żydowskich ofiar nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

Ostrzegł także, że ofiary przemocy są często prowokowane do ekstremalnych działań i mówią: "Jest wielu studentów, którzy popełniają morderstwo, ponieważ są prześladowani w mediach społecznościowych".


Belgijskie media cytowały źródła, mówiąc, że księżna Claire czuła się "bardzo udręczona" sytuacją i nie uczestniczyła w wielu ostatnich publicznych wydarzeniach, w tym nabożeństwie żałobnym dla byłego króla Baudouina, który zmarł 25 lat temu.

 -
Bycie żoną księcia Laurenta nie jest łatwe w tych trudnych czasach
-

Przyjaciel księżnej Claire z Belgii

Bliski przyjaciel powiedział: "Claire jest dostępna", ale "drzwi są dla niej zamknięte i częściowo płaci cenę za problemy z Laurentem".


Wydatki księcia Laurenta muszą teraz zostać sprawdzone przez belgijski trybunał obrachunkowy, a on podobno odmówił zapłacenia za sukienki i fryzury swojej żony na wydarzeniach publicznych.

Przyjaciele księżnej Claire powiedzieli, że od tamtej pory poświęca czas trójce swych dzieci: księżniczce Louise, 14, księciu Nicolasowi, 12 i księciu Aymericowi, 12 lat.

Jeden z przyjaciół powiedział, że księżniczka "widzi przyszłość z ciężkim sercem" i dodał: "Ciężko jest pokazać jej legendarny optymizm".


A wy co uważacie na temat tej sytuacji? Według mnie, artykuł ten wyolbrzymił sytuację - ani Laurent, ani Claire nie wykonują zbyt dużo obowiązków, a ostatnio Claire znów częściej pojawia się na oficjalnych i nieoficjalnych wydarzeniach. A o samych relacjach małżonków wiemy tak na prawdę niewiele i więcej raczej wiedzieć nie będziemy. Prawdopodobnie kontrowersje wokół męża wywołały u Claire pewne reakcje, ale tak na prawdę nie wiemy jakie.

2 komentarze:

  1. Jest mi żal Claire. Nawet jeśli chce wspierać męża,to z pewnością czuła się głupio po jego wybrykach. Uważam,że ich małżeństwo już dawno powinno się zakończyć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno Claire była zmartwiona zachowaniem męża,ale to,że jego publiczny wizerunek jest zły nie znaczy,że małżeństwo jest nieszczęśliwe.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.