Moje przewidywania na 2019 rok

Belgijska rodzina królewska14 lutego ma odbyć się kolejna rozprawa sądowa w sprawie ojcostwa króla Alberta. Do tego czasu król Powinien poddać się testom DNA, czy jest biologicznym ojcem Delphine Boel. Bardzo prawdopodobne jest, że król będzie próbował uniknąć badań, o czym będzie głośno w belgijskiej prasie.Wiosną w Belgii odbędą się wybory parlamentarne, więc król po nich będzie wspierał utworzenie nowego rządu.


6 czerwca swe 85 urodziny obchodzić będzie król Albert. Możliwe, że zostaną zorganizowane pół-oficjalne obchody, np. koncert.25 października księżniczka Elżbieta będzie obchodziła 18 urodziny. Mam nadzieję, że z tej okazji zostaną zorganizowane oficjalne obchody, choć stoją one pod znakiem zapytania z powodu szkoły księżniczki w Walii.


4 grudnia król Filip i królowa Matylda obchodzić będą 20 rocznicę ślubu. Nie sądzę by ta rocznica była hucznie obchodzona, ale może pojawią się nowe, oficjalne zdjęcia?


Z moich przewidywań: książę Amedeo i księżna Lili zostaną po raz drugi rodzicami, ciąża raczej nie zostanie oficjalnie ogłoszona, ale narodziny już tak. Mam nadzieję, że któreś z dzieci księżniczki się zaręczy. Nie wiadomo jednak nic o ewentualnych partnerach Marii Laury lub Joachima, a w przypadku Luizy Marii, wiemy kto jest jej chłopakiem, ale wydaje mi się ona ciut za młoda na małżeństwo i w jej przypadku stawiam na 2020 rok. Myślę, że książę Laurent będzie spokojnie wykonywał swoje obowiązki i nie będzie już budził kontrowersji.

Norweska rodzina królewska


21 stycznia księżniczka Ingrid Aleksandra obchodzić będzie 15 urodziny. Z tej okazji ukażą się nowe zdjęcia. Dwór królewski potwierdził, że w tym roku księżniczka zostanie konfirmowana. Myślę, że ceremonia odbędzie się wiosną lub wczesnym latem. Możliwe, że na ceremonii pojawią się chrzestni księżniczki (książę Frederik, księżniczka Victoria, król Felipe).


W Norwegii w ostatnich latach zostały wyczerpane wszelkie inne okrągłe rocznice, dlatego teraz zajmijmy się moimi przewidywaniami: księżniczka Marta Luiza pozna nowego mężczyznę, z którym się zwiąże, co będzie jej wypominał były mąż.Król Harald i królowa Sonia będą wykonywali mniej obowiązków, ale nadal będą aktywni. Król Harald nie zdecyduje się na abdykację.


Książę Haakon będzie wykonywał więcej obowiązków, a księżna Mette Marit będzie robiła tyle, na ile pozwoli jej choroba, jej wyjścia nie będą zapowiadane dużo wcześniej, mężowi w wyjazdach będzie towarzyszyć, ale nie będzie to ogłaszane wcześniej, a jedynie w dniu wylotu. 


Księżniczka Ingrid Aleksandra odsłoni kolejne rzeźby w parku swego imienia, będzie też zaangażowana w inne oficjalne obowiązki. Jej przyrodni brat, Marius, może wzbudzić nową burzę w mediach nowym związkiem.

Luksemburska rodzina wielkoksiążęca


18 lutego księżna Stephanie będzie obchodzić swe 35 urodziny, z tej okazji wydane zostanie jedynie nowe zdjęcie.


W tej rodzinie również w przyszłym roku nie zapowiadają się inne okrągłe rocznice, dlatego przejdźmy do moich przewidywań: zostanie ogłoszona pierwsza ciąża księżnej Stephanie oraz trzecia ciąża księżnej Claire. Zostaną również ogłoszone zaręczyny księżniczki Aleksandry. Wielki książę Jean zostanie kolejny raz pradziadkiem (chodzi mi linię rodziny spoza potomków wielkiego księcia Henriego), jego kolejne wnuki wezmą ślub.

Blog

Mam nadzieję, że będzie się rozwijał 😉 Nie sądzę bym już go porzucała, ale możliwe są jedno-, dwutygodniowe przerwy spowodowane studiami. Mam masę pomysłów na posty, a powinnam najpierw dokończyć posty typu biografie, cykle, które rozpoczęłam kiedyś, powinnam dokończyć. Mam nadzieję, że będzie was - czytelników, tutaj coraz więcej, bo będziecie mieli o czym czytać. Jedyne co, to bieżące wyjścia będę opisywać w zbiorczych postach, bo inaczej nie dam rady.

Moje życie

W tej kwestii pracuję przede wszystkim nad stanem mojej wiedzy - drugi rok studiów porządnie już dał mi w kość, a jeszcze nie miałam sesji po trzecim semestrze... Ale nie daję się, bo wiem, że te studia to jest to co chciałam i ich nie odpuszczę. Realizuję się również w kole naukowym, w którym pracuję nad organizacją Festiwalu Naukowego "Skołowany Weekend", na który was serdecznie zapraszam 😃 W wakacje planuję pójść na praktyki, trzymajcie kciuki bym trafiła tam, gdzie sobie wymarzyłam.

Ale, ale, sfery kulturalnej również nie zaniedbuję i wybieram się w kilka miejsc, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam po prostu nadzieję, że w tej kwestii spełnią się moje kolejne marzenia.

10 komentarzy:

 1. Życzę powodzenia!
  Też wymyśliłam sobie trzecią ciążę Claire i zaręczyny Alexandry,ale już nie obstawiam radosnej nowiny u Stephanie -zobaczymy,co przyniesie przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie ze wszystkimi przewidywaniami oprocz ciazy Stephanii,zycze im jak najlepiej ale czuje ze w tym małżeństwie nie bedzie dzieci.Zaskoczyla mnie bardzo informacja o 20 rocznicy slubu Matyldy i Filipa,az sie nie chce wierzyć ze juz tyle lat minelo

   Usuń
 2. A ksiezniczka Aleksandra ma chłopaka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic mi na ten temat nie wiadomo, ale w Luksemburgu zazwyczaj takich rzeczy nie wiadomo przed zaręczynami, także wszystko możliwe.

   Usuń
 3. Książę Joachim z Belgii spotyka się z Victorią już od 4,5 lat, od 2018 mieszkają razem w RPA. Obstawiam także zaręczyny ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda Stephanie I Guillama, na pewno temat dzieci to u nich trudny temat, bo oni najmłodsi nie są, nie wiadomo jaka jest przyczyna, ale chyba biologiczna, chyba, bo w końcu są dziedziczną parą książęcą i potomek by się przydał a tu długo nic, a na pewno byliby (i mam nadzieję, że będą) dobrymi rodzicami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może problem nie leży po stronie Stephanie tylko Guillarme, nie zawsze to kobieta nie może mieć np. dzieci

   Usuń
 5. Moje przypuszczenia
  Belgia ostateczne zakończenie sprawy Delphine okaże się córką Alberta z okazji 18 urodzin Elżbieta wygłosi mowe w parlamencie a wieczorem odbędzie się przyjęcie na którym księżniczka po raz pierwszy wystąpi w tiarze
  Luksemburg na wiosnę dwór ogłosi zaręczyny księżniczki Aleksandry ślub odbędzie się jesienią
  Norwegia w ostatnich dwóch latach tyle się działo że ten rok nie będzie się niczym wyróżniał

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za ten tekst. Na pewno skorzystam z wzystkich porad! Znacie jakąś sprawdzoną Kancelarię Adwokacką, która pomoże mi przygotować się do mojej sprawy?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.