Pogrzeb taty księżnej Stephanie


Wczoraj o godzinie 11.00 w kościele świętego Amanda w Anvaing odbyło się nabożeństwo pogrzebowe taty księżnej Stephanie, Philippa de Lannoy. Obecna na nim była cała jego rodzina, ale również członkowie luksemburskiej rodziny wielkoksiążęcej oraz królowa Matylda.Królowej Matyldzie w drodze do kościoła towarzyszył jeden z synów zmarłego-Christian. Królowa była obecna również na pogrzebie żona Philippa w 2012 roku, kiedy była jeszcze księżną. Była tam wtedy z królową Fabiolą.


Wielki książę Henri z dwójką dzieci, Aleksandrą i Louisem oraz z obecną głową rodu de Lannoy, Jehanem, najstarszym bratem księżnej Stephanie, to on poprowadził ją do ołtarza gdy brała ślub (jej ojciec nie był w stanie tego zrobić ze względu na stan zdrowia).


Na kolejnym zdjęciu możecie zobaczyć, że na mszy było więcej członków rodziny wielkoksiążęcej: arcyksiężna Yolanda z Austrii (jej matka była księżniczką Luksemburga), księżniczka Marie-Astrid-siostra Henriego, a z tyłu książę Guillaume (brat Henriego) i księżna Sybilla.Księżna Stephanie i książę Guillaume oraz jej rodzeństwo z małżonkami.


Philippe de Lannoy został pochowany na miejscowym cmentarzu w rodowym grobowcu. Przed jego trumną niesiono herb rodzinny.


Wieniec od dzieci zmarłego.


Za trumną zmarłego po kolei szły jego dzieci o najstarszego, jako siódma idzie księżna Stephanie.


Kościół w  którym odbyła się msza pogrzebowa Philippa de Lannoy.


7 komentarzy:

 1. Biedna Stephanie... A Guillaume'a prawie nie poznałam, tak bardzo się zmienił

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zupełnie tak jak i ja. Jakby zupełnie inny człowiek...🙄

   Usuń
 2. Czy to prawda że 13 umarł wujek Stephanie od strony matki. I czy Stephanie jest z rodu szlacheckiego że strony mamy czy taty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, 13 stycznia zmarł wujek Stephanie ze strony mamy-wspomnę o tym w poście podsumowującym nowości z rodziny luksemburskiej.
   Zarówna ojciec, jak i matka Stephanie pochodzili z belgijskich rodów szlacheckich.

   Usuń
  2. A ok dziękuję za odpowiedz. I mamy datę konfirmacji księżniczki Ingrid Aleksandry, ale czy jeszcze ktoras córka Marty ma mieć w tym roku?

   Usuń
  3. Tak, wiem-za chwilę pojawi się o tym post. Ingrid ma 15 lat, Maud Angelica jest rok starsza, a Emma Tallulah rok młodsza i w ich przypadku nie wiadomo, czy miały konfirmację (Maud), czy będą mieć czy w ogóle nie, czy też to będzie wydarzenie prywatne czy nie. Bardzo prawdopodobne, że w ich przypadku będą to wydarzenia prywatne i nic nie będziemy o nich wiedzieć.

   Usuń
 3. Bardzo smutnie rozpoczął się dla Stephanie nowy rok.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.