Co nowego w Belgii? #6

12 lutego


Królowa wzięła udział w ceremonii, w której otrzymała tytuł "beschermend erelid" Królewskiej Akademii Medycznej Belgii (KAGB) oraz "membre d'honneur" Académie royale de Médecine de Belgique (ARMB). Oba tytuły oznaczają po prostu członka honorowego, pierwszy po niderlandzku, a drugi po francusku.
Wcześniej już dwie belgijskie królowe otrzymały te tytuły: królowa Elżbieta w 1954 roku i królowa Fabiola w 1976 roku.***


Król Filip odwiedził centrum szkoleniowe i linię produkcyjną Audi e-tron w Audi Bruksela oraz spotkał się z obecnymi i byłymi uczniami, którzy podążają lub podążali tą ścieżką edukacyjną.

***


Król Filip wziął udział w sympozjum "Jaka formacja dla naszej przyszłości? Podwójne uczenie się i poza nim" w celu sporządzenia spisu ostatnich etapów legislacyjnych i wykonawczych oraz poszukiwania ulepszeń, jeśli to możliwe. Za pośrednictwem dyrektorów szkół, studentów, przedsiębiorców i zainteresowanych stron z odpowiednich instytucji podkreśla się różne aspekty podwójnego uczenia się.

11 lutego

Król Filip spotkał się z premierem, Charlesem Michelem.

7 lutego


Król Filip otrzymał na audiencji delegację z Krajowej Federacji Belgijskich Kombatantów, która w zeszłą sobotę świętowała swoje setne urodziny. Stowarzyszenie broni praw weteranów i im podobnych, pomaga potrzebującym i honoruje pamięć ofiar wojny obu wojen światowych.***Książę Laurent uczestniczył w projekcie "Zdrowe jedzenie społecznościowe" w Genk. To wydarzenie miało na celu promowanie diety i stylu życia dostosowanego do osób z upośledzeniem umysłowym w połączeniu z problemami z żuciem.

6 lutego

Król Filip udzielił audiencji Marie-Christine Marghem, Minister Energii, Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju.

***Król Filip odwiedził "Dom Zdrowia" w Heverlee, projekt KULeuven, szpital uniwersytecki Gasthuisberg w Leuven w prowincji Brabancja Flamandzka i centrum badawcze IMEC. To centrum doświadczeń odzwierciedla szybki rozwój technologii w sektorze zdrowia i opieki zdrowotnej. W tym celu centrum wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak kino 3D, rzeczywistość wirtualna, drukowanie 3D, wirtualny stół operacyjny itp. Pod koniec wizyty król odbył wymianę z młodymi przedsiębiorcami działającymi w tych dziedzinach.5 lutego

Król Filip udzielił audiencji Koenowi Geensowi, Ministrowi Sprawiedliwości.

4 - 6 lutego
2 lutegoKsiężna Lea z Belgii uczestniczyła w pogrzebie księcia Henryka Orleańskiego, hrabiego Paryża, w królewskiej kaplicy Dreux (Francja).

Księżna była bliskim przyjacielem hrabiego de Paris. Była obecna w 2009 roku ze swoim zmarłym mężem, księciem Aleksandrem (przyrodnim bratem króla Alberta), na kościelnym ślubie hrabiego i hrabiny Paryża.

***Książę Laurent uczestniczył w "BOKSinfoDAG" w Thon Hotel w Brukseli. BOKS pod honorowym patronatem księcia, jest belgijskim stowarzyszeniem dla dzieci i dorosłych z chorobą metaboliczną.

***Książę Laurent w towarzystwie księżniczki Louise wziął udział w ceremonii rozdania nagród Magritte. Ceremonia odbyła się w Square - Brussels Meeting Centre w Brukseli.

31 styczniaKról Filip przyjął listy uwierzytelniające od nowych ambasadorów Sierra Leone, Kostaryki i Czech.

***Królowa Matylda odwiedziła Athénée Royal d'Esneux w ramach jej zainteresowania szkolnym środowiskiem. Podczas okrągłego stołu królowa zapoznała się z profesjonalnym szkoleniem i nowymi metodami nauczania w celu zwalczania nękania. Następnie gra ról pomiędzy uczniami wprowadza w życie określoną metodologię opracowaną przez szkołę, a dokładniej zapobieganie nękaniu i zarządzanie sytuacjami konfliktowymi.
30 styczniaPara królewska spotkała się z ambasadorami i konsulami generalnymi na zamku Laeken w ramach dni dyplomatycznych.29 styczniaKról Filip i królowa Matylda spotkali się w obecności księżniczki Astrid i księcia Lorenza z głównymi władzami lokalnymi Belgii z okazji Nowego Roku w Pałacu Królewskim. Przy tej okazji król wygłosił swe doroczne przemówienie do władz kraju.***

Księżniczka Astrid wzięła udział we wręczeniu nagrody prestiżowego tytułu zagranicznego członka Królewskiej Akademii Medycznej Belgii profesor Emmanuelle Charpentier w Palais des Académies w Brukseli.Profesor Charpentier to francuska mikrobiolog, genetyk i biochemik, która wynalazła rewolucyjną technikę w dziedzinie inżynierii genetycznej.***

Król odwiedził kampus T2 (Technology and Talents) w Genk, projekt zrealizowany przez VDAB, SYNTRA Limburg i autonomiczne społeczeństwo miejskie miasta Genk. Ten kampus oferuje kursy dla studentów, pracowników, osób poszukujących pracy i przedsiębiorców uczestniczących w tych kursach w laboratoriach o wysokich technologiach skupionych na nowej energii, komputerach, nowych materiałach i elektronice. Król odwiedził naprzemienne kursy szkoleniowe, takie jak instalacje hydrauliczne i elektryczne. Podczas tej wizyty król zmierzył się również z treningiem związanym z "miejscami pracy przyszłości", takimi jak szkolenia z animacji rzeczywistości wirtualnej, efekty specjalne i producent dźwięku.Liceum PXL, które jest jednym z pionierów w dziedzinie szkolenia w zakresie pracy zawodowej w szkolnictwie wyższym, przedstawiło królowi swój projekt pedagogiczny, w tym kursy z ortopedii, handlu detalicznego i budownictwa. Ponad jedna trzecia tego szkolenia w liceum odbywa się w miejscu pracy, czy to w firmie, czy w organizacji.

Wreszcie król odwiedził PlastIQ Training Lab, salę szkoleniową stworzoną w ramach partnerstwa między sektorem prywatnym a światem szkoleń i edukacji, aby przygotować jeszcze więcej talentów do zawodu na świecie. sektor tworzyw sztucznych i nowych materiałów.

***

Książę Laurent i księżna Claire wzięli udział w przyjęciu noworocznym zorganizowanym przez Fundację Księcia Laurenta w Brukseli.

28 stycznia

Król Filip udzielił audiencji Siegfriedowi Bracke'owi, przewodniczącemu Izby Reprezentantów.

***

Król Filip przewodniczył okrągłemu stołowi w Pałacu Królewskim w obecności dyrektorów generalnych Agoria i regionalnych agencji zatrudnienia (VDAB, Forem i Actiris) po opublikowaniu we wrześniu 2018 roku raportu "Kształtowanie przyszłości pracy" opracowanego przez Agoria.W tym sprawozdaniu opisano główne tendencje na krajowym rynku pracy do 2030 roku (według regionu, sektora i profilu zawodowego) i zawierają zalecenia. Ponadto "kształtowanie przyszłości pracy" rzuca światło na umiejętności cyfrowe i pokrewne wymagane w nadchodzących latach.

***

Księżniczka Astrid uczestniczyła w lunchu w Pałacu Egmont w Brukseli w ramach dni dyplomatycznych.Dni dyplomatyczne każdego roku gromadzą szefów belgijskich placówek dyplomatycznych i konsularnych za granicą (ambasadorów, konsulów generalnych i stałych przedstawicieli). Księżniczka spotkała się z szefami placówek dyplomatycznych, które powróciły do Belgii z tej okazji.27 stycznia

Książę Laurent, w towarzystwie swoich dzieci, księżniczki Louise i księcia Nicolasa i Aymerica, odwiedził 97. "Brussels Motor Show" na Brussels Expo.18 stycznia, Książę Laurent zainaugurował 97. wydanie na cześć Jego Królewskiej Mości. Pisałam o tym tutaj.

26 stycznia


Królowa Matylda uczestniczyła w muzycznym wieczorze na cześć barona Arie Van Lysebeth, który po 23 latach przekaże pochodnię nowemu przewodniczącemu Jury Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Królowej Elżbiety. Koncert został zorganizowany przez Konkurs Królowej Elżbiety i odbył się we Flagey w Ixelles.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.