Co nowego w Luksemburgu? #6

4 lutego

W ramach prac przygotowawczych do międzynarodowego forum "Stand Speak Rise Up!" w dniach 26 i 27 marca 2019 roku Wielka Księżna spotkała się z redaktorami Saint-Paul Luxembourg i RTL.
2 lutego


Księżna Sibilla z Luksemburga uczestniczyła w pogrzebie księcia Henryka Orleańskiego, hrabiego Paryża, w Królewskiej Kaplicy Dreux (na zdjęciu jest w drugim rzędzie, za księciem Albertem z Monako).

30 stycznia


Wielki Książę Henri przyjął listy uwierzytelniające od nowych ambasadorów Turcji, Słowacji, Węgier, Gambii i Uzbekistanu.

***

Później Henri wziął udział w koncercie charytatywnym w Conservatoire de la Ville de Luxembourg przy koncercie zespołu muzycznego Grand-Ducal Military Band z udziałem młodych muzyków z konserwatoriów w kraju. Dyrygował podpułkownik Jean-Claude Braun, szef wojskowej muzyki Grand-Ducale.


Wszystkie wpływy z tego koncertu, zorganizowanego przez armię luksemburską, luksemburskie biuro turystyczne i organizację non-profit D'Frënn vun der Militärmusek, były przeznaczone dla Fondation Follereau Luxembourg.


Głównym powołaniem Fondation Follereau Luxembourg jest promowanie ludzkiej solidarności i walka z wszelkimi formami wykluczenia poprzez pracę przez ponad 50 lat dla najbiedniejszych społeczeństw, dla lepszej ochrony zdrowia na obszarach wiejskich, dla godnego dzieciństwa.

29 stycznia


Wielki Książę i Wielka Księżna wzięli udział w "Rotary Partners Night" zorganizowanej w Parc Hotel Alvisse w Luksemburgu przez Rotary Clubs of the Grand Duchy of Luxembourg. Podczas tego wieczoru Wielka Księżna zaprezentowała swoją inicjatywę, międzynarodowe forum "Stand Speak Rise Up! ", które odbędzie się w dniach 26 i 27 marca 2019 roku w Luksemburgu.Wielki książę został honorowym przewodniczącym Rotary Interclub w Wielkim Księstwie Luksemburga w 1977 roku.


25 stycznia


Wielka Księżna Maria Teresa zaprezentowała w Pałacu Wielkoksiążęcym swój projekt "Stand Speak Rise Up! Aby zakończyć przemoc seksualną w newralgicznych obszarach ", którą rozpoczęła we współpracy z fundacją" doktora Denisa Mukwege i organizacją pozarządową "We are not Weapons Of War ".


Wielką księżnę otoczyli dr Denis Mukwege,laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 2018 roku oraz pani Céline Bardet, międzynarodowa sędzia.


To międzynarodowe forum odbędzie się w dniach 26 i 27 marca 2019 roku w Europejskim Centrum Kongresowym w Luksemburgu.


///

Pojawiły się zdjęcia kartki świątecznej od dziedzicznej pary wielkoksiążęcej. Kartka wykonana została przez osoby z autyzmem z Fondation Autisme Luxembourg


1 komentarz:

  1. Maria Teresa znalazła swoją misję w pracy królewskiej i godne podziwu jest jak angażuje się w ten niełatwy temat.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.