Henri, Maria Teresa i książę Felix z Amalią i Liamem na Dniu Rodziny + nie żyje siostra wielkiego księcia JeanaPara wielkoksiążęca, książę Felix oraz księżniczka Amalia i książę Liam byli obecni na obchodach Dnia Rodziny fundacji EME, które odbyły się w Filharmonii Luksemburskiej.


Dzień obfitował w wiele atrakcji dla dzieci, na przykład koncerty czy warsztaty, na których dzieci okrywały swe nowe talenty.


Fundacja EME istnieje od 10 lat i ma na celu angażowanie ludzi w muzykę, szczególnie osób wykluczonych z powodu choroby czy wieku. Organizują oni wydarzenia muzyczne w szpitalach, domach dziecka czy domach opieki nad osobami chorymi czy starszymi. Na kilku koncertach fundacji pojawiał się już wcześniej książę Guillaume i księżna Stephanie.


***

Podano do informacji, że księżniczka Alix z Luksemburga, księżna wdowa Ligne, zmarła dzisiaj, w poniedziałek, 11 lutego 2019 roku. Młodsza siostra wielkiego księcia Jean i ciotka obecnego Wielkiego Księcia narodziła się 24 sierpnia 1929 roku w Zamku w Berg. Była szóstym i ostatnim dzieckiem Wielkiej Księżnej Charlotty i Księcia Małżonka Felixa. Księżniczka Alix poślubiła księcia Antoine'a de Ligne 17 sierpnia 1950 roku. Para miała siedmioro dzieci. 


Pogrzeb księżniczki Alix odbędzie się w Château de Beloeil w Belgii. W Luksemburgu w Kościele Saint Michel w późniejszym czasie zostanie odprawiona Msza św. Szczegóły dotyczące obu zostaną opublikowane w późniejszym czasie.

3 komentarze:

 1. Tak rzadko widujemy Amalię i Liama, że aż ich nie poznałam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie Liama.Wciąż mi się wydaje,że jest niemowlęciem.Szkoda,że nie było z nimi Claire.
   To musi być cios dla Jeana -śmierć młodszej siostry.

   Usuń
 2. Fajnie że książę Feliks zabrał ze sobą dzieci

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.