Pogrzeb Alix, siostry wielkiego księcia Jeana


Dziś w belgijskim Château de Beloeil odbył się pogrzeb księżnej wdowy de Ligne, która urodziła się jako księżniczka Alix z Luksemburga. Była ona młodszą siostrą wielkiego księcia Jeana. Château de Beloeil to rodzinna posiadłość książąt Ligne.
Z luksemburskiej rodziny wielkoksiążęcej obecni byli: Wielki książę JeanWielki książę Henri, wielka księżna Maria Teresa, księżniczka Margaretha (siostra Henriego), księżniczka Marie Gabrielle (córka księcia Jeana, brata Henriego)


Arcyksiężna Marie-Astrid (siostra Henriego); za nią książę Laurent z BelgiiArcyksiężniczka Gabriella (córka Marie Astrid) i jej partner, Henri Bourbon-ParmaObecny był również obecny i były premier Luksemburga, odpowiednio Xavier Bettel i Jean-Claude Juncker.Synowie Alix (od lewej): Antoine, Michel, WauthierCórki Alix (od lewej): Yolande, Sophie, Christine, Anne2 komentarze:

  1. Wiadomo czemu nie było dzieci Książęcej Pary? To dość bliska rodzina, a chociażby W & S nie są jakoś strasznie obładowani obowiązkami...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiadomo dlaczego ich nie było. Stephanie i Guillaume prawdopodobnie nadal mieszkają w Londynie, Felix i Claire również nie mieszkają w Luksemburgu. Zresztą nie wszystkie dzieci wielkiego księcia Jeana były obecne, a dla nich to bliższa rodzina.

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.