Księżniczka Astrid z misją gospodarczą w Meksyku


W dniach 17-22 lutego księżniczka Astrid przebywała z misją gospodarczą w Meksyku.


Pierwszego dnia księżniczka Astrid wzięła udział w sesji informacyjnej dla delegacji belgijskiej, a następnie miało miejsce krótkie przyjęcie powitalne. Te pierwsze aktywności miały miejsce w hotelu St. Regis w Mexico City.Drugi dzień wizyty rozpoczął się od spotkania z prezydentem Meksyku, Andrésem Manuelem Lópezem Obradorem, w Pałacu Narodowym.


Następnie Astrid wzięła udział w forum gospodarczym dotyczącym stosunków gospodarczych między Belgią a Meksykiem i ich przyszłymi perspektywami, w obecności Gracieli Márquez Colín, Ministra Gospodarki oraz Valentina Dieza Morodo, Przewodniczącego Rady Meksykańskiej Handlu Zagranicznego, Inwestycji i Technologii. To forum biznesowe odbyło się w hotelu St. Regis w Mexico City.Później Kasiężniczka uczestniczyła w zajęciach mających na celu zaprezentowanie najlepszych innowacyjnych belgijskich technologii w dziedzinie sportu w kontekście przyszłej organizacji Pucharu Świata w Piłce Nożnej 2026, które będą wspólnie organizowane przez Stany Zjednoczone Ameryki, Meksyk i Kanadę. To wydarzenie miało miejsce w hotelu St. Regis w Meksyku w obecności byłego Czerwonego Diabła Jean-Marie Pfaff.Księżniczka Astrid wzięła również udział w pierwszej części seminarium poświęconego odpowiedzialnemu prowadzeniu biznesu, w którym uczestniczyli Irma Sandoval, minister administracji publicznej i Antonio de Leo, przedstawiciel w Meksyku Biura ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości. Seminarium odbyło się w hotelu St. Regis w Mexico City.


Po południu księżniczka Astrid wzięła udział w spotkaniu między delegacją belgijską a Javierem Jimenezem Espriú, ministrem komunikacji i transportu. Później razem z ministrem księżniczka wzięła udział w seminarium na temat rozwoju portów.Wieczorem odbyło się wydarzenie z okazji eksportu belgijskich gruszek do Meksyku oraz impreza gastronomiczna "Sabores de Bélgica".


Trzeci dzień wizyty w Meksyku Astrid rozpoczęła od tradycyjnego śniadania "Success Stories" organizowanego przez Federację Przedsiębiorstw Belgii. Następnie odbyło się spotkanie związane z firmami Barco i Cinionic i ich nowym wspólnym przedsięwzięciem w sektorze filmowym.


Później Astrid wzięła udział w zamkniętym koktajlu podczas Antwerp Power Session oraz uczestniczyła w inauguracji nowych biur UCB w przestrzeni roboczej "WeWork" w Mexico City.Księżniczka wzięła również udział w seminarium na temat perspektyw meksykańskiego sektora opieki zdrowotnej. Seminarium odbyło się w przestrzeni coworkingowej WeWork w Mexico City w obecności doktora Alejandro Mohara Betancourta, Ministra Zdrowia. Następnie udała się na lunch biznesowy w Club des Industries w Mexico City.Po powrocie do hotelu St. Regis w Mexico City, księżniczka Astrid wzięła udział w ceremonii podpisywania kontraktów i przyznawania wyróżnień, które zostały przyznane Marie Thérèse Hermand de Arango, Prezesowi Fundacji Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Sztuki Ludowej, Henry Bremondowi Pellatowi, Prezydentowi Fundacji Bremond oraz Panu Fernando Senderosowi Mestre, Niezależnemu Dyrektorowi z Grupo Televisa.Księżniczka Astrid wzięła udział w sesji poświęconej inteligentnym rozwiązaniom dla zrównoważonych miast, w obecności Mariny Robles, Ministra Środowiska. Ta sesja, która odbyła się w hotelu St. Regis w Mexico City, zakończyła nieformalna chwila z prasą.Trzeci dzień misji zakończył się koncert "Belgian Jazz Manouche spotyka meksykańskie beaty" wyprodukowany przez BOZAR, a następnie odbyło się oficjalne belgijskie przyjęcie. Podczas tej uroczystości, która odbyła się w byłym kolegium San Ildefonso w Meksyku, księżniczka wygłosiła przemówienie.Czwartego dnia księżniczka Astrid odwiedziła firmę Televisa w Mexico City, partnera belgijskiej firmy EVS Broadcast Equipment. Ta firma multimedialna jest największa w Ameryce Łacińskiej i świecie latynoskim.
Astrid również odwiedziła główną siedzibę Poleo Mexicanos (PEMEX), meksykańskiej państwowej firmy naftowej oraz spotkała się z Claudią Sheinbaum, szefową rządu Meksyku. Księżniczka Astrid wzięła udział w biznesowym lunchu zorganizowanym przez Federację Przedsiębiorstw Belgii w hotelu St. Regis w Mexico City. Ten lunch odbył się w obecności Luz María de la Mora Sánchez, Podsekretarza Stanu ds. Handlu Zagranicznego. Pod koniec czwartego dnia misji delegacja belgijska poleciała do Monterry.Piątego dnia misji w Pałacu Rządowym w Monterrey księżniczka Astrid została przyjęta przez Jaime Rodrígueza Calderóna, gubernatora Nuevo Leona.

Następnie Astrid odwiedziła Szpital Lekarzy w Monterrey z okazji inauguracji cyklotronu belgijskiej firmy Ion Beam Applications, światowego lidera w terapii protonowej w leczeniu raka. Wizyta ta odbyła się w obecności Jaime Rodrígueza Calderóna.Księżniczka Astrid wzięła później udział w imprezie z okazji różnych projektów Cockerill Maintenance & Engineering Group (CMI) w Meksyku. Ta działalność miała miejsce w El Horno 3 w Monterrey, dawnym wielkim piecu przekształconym w muzeum.

Piąty dzień misji zakończyła kolacja zorganizowana przez pana Jaime Rodrígueza Calderóna, gubernatora  Nuevo Leona w Pałacu Rządowym w Monterrey. Podczas tego obiadu księżniczka wygłosiła toast.
Ostatniego dnia podróży Astrid odwiedziła siedzibę grupy ALFA w San Pedro Garza Garcíapar, gdzie zaprezentowano jej działalności grupy i jej grupy biznesowej Sigma Alimentos, która jest obecna w Belgii.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.