Ciało księcia Jeana w Pałacu Wiekoksiążęcym+więcej


Na początku chciałabym zaznaczyć, że wszystkie zdjęcia pochodzą z kont społecznościowych i strony luksemburskiego dworu wielkoksiążęcego. Informacje pochodzą z różnych źródeł, ale by uszanować prywatność rodziny w tym czasie, zdjęcia będą pochodzić tylko i wyłącznie z oficjalnego źródła jakim jest dwór wielkoksiążęcy.


***Trumna Wielkiego Księcia Jana została przeniesiona z Zamku Berg do Pałacu Wielkoksiążęcego. Nieżyjącemu Wielkiemu Księciu towarzyszyły jego wnuki, wielki książę Henri, arcyksiężna Marie-Astrid, książę Jean, księżniczka Margretha i książę Guillaume, jego synowe i zięciowie oraz kilkoro wnuków. Obecne wnuki to: dziedziczny wielki książę Guillaume z dziedziczną wielką księżną Stephanie, książę Louis, księżniczka Aleksandra, książę Sebastian, arcyksiężna Marie-Astrid z mężem Hrabą Rodolphe z Limburgii-Stirum, arcyksiążę Aleksander, księżniczka Gabriella, księżniczka Anunciata, księżniczka Marie-Astrid, książę Paul Louis, książę Leopold i księżniczka Charlotte (zapraszam do wczorajszego postu by ich poznać, KLIK).


Kawalkada opuściła zamek w Colmar-Berg krótko przed 14:30 i przejechała przez wioskę, gdzie ulice były otoczone przez kilkuset Luksemburczyków, którzy oddali zmarłemu szacunek. Do Pałacu Wielkiego Księcia dotarli o 15.10, podczas gdy dzwony w kościołach dzwoniły.


Dwór wielkoksiążęcy opublikował zdjęcie jak rodzina wielkoksiążęca stoi przy trumnie wielkiego księcia Jeana już w kaplicy Pałacu Wielkoksiążęcego.


Ludzie w kolejce by oddać ostatni wyraz szacunku wielkiemu księciu Jeanowi.Od dziś do piątku ludzie mogą złożyć wyrazy szacunku wielkiemu księciu.

***

Potwierdzona została obecność kolejnych członków rodzin królewskich na pogrzebie: księżniczka Beatrix z Holandii oraz księżniczka Margaretha i książę Radu z Rumunii.

***

Dwór wielkoksiążęcy w ostatnim czasie publikuje dużo zdjęć wielkiego księcia, w tym niepublikowane wcześniej, prywatne fotografie (kolejność przypadkowa):


Wielki książę z żoną, Josephine-CharlotteJean z dziećmi, od lewej: Margaretha, Henri i Jean oraz Marie-Astrid i GuillaumeKsiążę po lewej stronie


Wielka księżna Josephine-Charlotte, wielki książę Jean, wielka księżna Charlotte, książę Felix.
Dzieci: Henri i Jean, Mararetha, Marie-Astrid i Guillaume.
Henri, Jean i (prawdopodobnie) Aleksandra i Sebastian


Jean z Guillaume (wnuk), Louisem i Felixem


Henri, Guillaume (syn), Marie-Astrid, Josephine-Charlotte, Jean (syn) i Margaretha


Henri, Marie-Astrid, Jean (syn), Josephine-Charlotte, Jean, Margaretha i Guillaume


Jean, Guillaume, Josephine Charlotte, Margaretha, Marie-Astrid, Jean i Henri


Maria Teresa, Henri, Jean i wielka księżna Charlotte

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.