Co nowego w Belgii? #8

8 maja


Książę Laurent wziął udział w konferencji zorganizowanej przez „Soir mag” w restauracji „Les Armes de Bruxelles”. Konferencję wygłosił Philippe Liénard z tematem „Belgia, tajemnicza historia masońska”.

9 maja


Książę Laurent i księżna Claire odwiedzili schronisko dla bezdomnych „La Fontaine” w Brukseli. Wizyta ta została zorganizowana przez Belgijskie Stowarzyszenie członków Zakonu Maltańskiego


***


Księżniczka Astrid wzięła udział w ceremonii rozdania dyplomów dla zwycięzców 2019 Funduszu księcia Alberta. Ceremonia odbyła się w siedzibie Federacji Przedsiębiorstw Belgijskich w Brukseli.

10 maja


Królowa udała się na Uniwersytet w Gand w ramach celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Królowa wygłosiła przemówienie do studentów i przedstawicieli organu akademickiego. Studenci i naukowcy z uniwersytetu mieli również okazję zaprezentować projekty, które opracowali i przeprowadzili w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Królowa przywiązuje wielką wagę do roli i zaangażowania młodych ludzi i świata akademickiego we wdrażaniu Agendy Narodów Zjednoczonych do 2030 roku. Królowa jest obrońcą celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.11 maja


Królowa wzięła udział w ostatnim konkursie półfinałowym Konkursu Królowej Elżbiety 2019 we Flagey w Brukseli.

12 maja


Książę Laurent odwiedził 16. edycję Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w kasynie Knokke-Heist. Festiwal organizowany jest przez organizację non-profit Strippromotie we współpracy z gminą Knokke-Heist.

13 maja


Król Filip przyjął na audiencji Ilhama Alijewa, Prezydenta Republiki Azerbejdżanu. Prezydent Alijew był w Brukseli w ramach szczytu Partnerstwa Wschodniego. Król spotkał się również z premierem, Charlesem Michelem.

14 maja


Król Filip odwiedził Maison Vésale w Brukseli, które zajmuje się osobami z chorobą Alzheimera lub pokrewnymi zaburzeniami, uważając ich za obywateli, których opinia ma znaczenie. Profesjonalny dynamizm i troska Maison Vesale opierają się na szacunku, dobrym samopoczuciu, godności, różnorodności i wolności.16 maja


Książę Laurent wziął udział w prezentacji książki o znaczeniu decorum w rezydencji ambasadora Republiki Włoskiej w Ixelles.

17 maja


Książę Laurent był na pierwszej audycji cyfrowego radia MoniQue w studiu LA VITA w Evere.

***


Księżniczka Esmeralda spotkała się z głową Raoni, którą jej ojciec (król Leopold) spotkał w 1962 roku Xingu. Kobieta podnosi świadomość na temat desperackiej sytuacji w Amazonce, jej różnorodności biologicznej i rdzennych społecznościach, wylesianie. Spotkała również Isabelle Autissier, Francuzką, żeglarką, pisarką i prezeską WWF-Francja.


19 maja


Król Filip rozpoczął 40. edycję 20 km wyścigu z Brukseli do Cinquantenaire Park. Poznał uczestników i wolontariuszy, którzy brali udział w 40 edycji, a także rozmawiał z grupą sportowców Handisport.
***


Księżna Lea (druga z prawej) wzięła udział w wieczorze „La Nuit des Etoiles” w hotelu Steigenberger Wiltcher's w Brukseli, na którym byli również wielki książę Georges z Rosji i jego partnerka (pośrodku), książę Leka i księżna Elia z Albanii (na lewo) i książę Charles-Philip Orleański (z prawej).

20 maja


Król Filip przyjął przysięgę Marc'a Dallemagne'a, pierwszego przewodniczącego Sądu Pracy w Brukseli. Obecny był minister sprawiedliwości Koen Geens. Król spotkał się również z premierem, Charlesem Michelem

***


Król i królowa wzięli udział w sesji finałowej Konkursu Królowej Elżbiety w Palais des Beaux-Arts w Brukseli.

21 maja


Król Filip, królowa Matylda, księżniczka Astrid i książę Laurent byli na przyjęciu dla jurorów Konkursu Królowej Elżbiety.

***


Król Filip i książę Emmanuel byli na sesji Konkursu Królowej Elżbiety.


***


Swe 18 urodziny obchodził syn księżniczki Esmeraldy, Leopold. Z tej okazji dumna mam opublikowała dwa zdjęcia syna wraz z życzeniami.


22 maja


Królowa Matylda złożyła roboczą wizytę w Genewie, w Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wizyta ta była poświęcona globalnym problemom zdrowia psychicznego. Program obejmował spotkania z dyrektorem generalnym i pracownikami WHO w celu omówienia wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym. Kolejna część wizyty poświęcona była zdrowiu psychicznemu w sytuacjach kryzysu humanitarnego, we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża.***


Wieczorem królowa Matylda i księżniczka Eleonora uczestniczyły w koncercie Konkursu Królowej Elżbiety.

***


Król Filip uczestniczył w Be The Change, wydarzeniu organizowanym przez Agorię, w którym przedstawiają pomysły i działania związane z tematem „praca przyszłości”. Król rozmawiał z menedżerami Agorii, dyrektorami generalnymi, ekspertami i młodymi ludźmi na temat zmian na rynku pracy.


23 maja


Królowa Matylda uczestniczyła w rozmowie przy okrągłym stole z przedstawicielami szkół wyższych i uniwersytetów, odpowiedzialnych za szkolenie w zakresie zarządzania. Omówiono integrację Agendy 2030, świadomość kwestii zrównoważonego rozwoju oraz wpływ na bardziej zrównoważone modele biznesowe.

***


Król Filip przyjął listy uwierzytelniające od nowych ambasadorów Ghany, Malediwów, Ekwadoru i Kirgistanu.

***


Królowa Paola wręczyła nagrody swego imienia.


1 komentarz:

  1. Chyba w tym roku po raz pierwszy Matylda nie pojawi się z najstarszą córką.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.