Co nowego w Norwegii? #7

Wizyta  państwowa w Norwegii

Na zaproszenie króla Haralda i królowej Sonii, do Norwegii z wizytą państwową przyjedzie prezydent Korei Południowej z małżonką. Wizyta odbędzie się w dniach 12-13 czerwca w Oslo i Bergen.

15 maja


Książę Haakon był na Business for Peace Summit.16 maja


Król Harald spotkał się z przewodniczącym Stałego Komitetu Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, Li Zhanshu. Z kolei w towarzystwie księcia Haakona spotkał się z ministrem spraw zagranicznych.

17 maja20 maja

Para królewska wydała przyjęcie dla honorowych konsulów.

***

Król Harald i książę Haakon spotkali się z dowódcą norweskiej armii.

21 maja


Król Harald spotkał się z emerytowaną profesor matematyki Karen Keskulla Uhlenbeck, tegoroczną laureatką nagrody Abla. Później wręczył jej tę nagrodę Auli Uniwersytetu w Oslo, a wieczorem był na bankiecie na cześć laureatki w Pałacu Akershus.


***

Książę Haakon otworzył wystawę w kościele świętego Klemensa w Trondheim oraz DIGS  w tej samej miejscowości - przestrzeń do współpracy dla startupów i innowatorów.

22-23 maja


Królowa Sonia była na 67 Bergen International Festival.


22 maja


Książę Haakon odwiedził Urban Future Global Conference.


23 maja

Król Harald i książę Haakon spotkali się z sekretarzem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

24 maja

Król Harald spotkał się z premierem Wietnamu, Nguyễn Xuân Phúc oraz z generałem Nickem Carterem, szefem sztabu obronnego Wielkiej Brytanii. Król przewodniczył również Radzie Stanu.

***


Książę Haakon był na Greentech Festival w Berlinie.26 maja


Księżniczka Marta Luiza uczestniczyła w czterdziestych ViVil Games na Stadionie Nadderud.27 maja

Król Harald udzielił audiencji: dowódcy norweskiej wspólnej kwatery głównej; brygadierowi Hansowi Ole Sandnesowi oraz Nilsowi Georgowi Brekke i Geraldowi L. Seck, odznaczonym orderem świętego Olava.

28 maja


Książę Haakon był na Innovation Speech 2019 oraz wziął udział w prezentacji certyfikatów rzemiosła w ratuszu w Oslo.

1 komentarz:

  1. Wydawało mi się, że dość cicho jest o NRK, a tu proszę ile mieli wyjść.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.