Kolejny serial o norweskiej rodzinie królewskiej + prośba


Jakiś czas temu pisałam o serialu, który opowie historię króla Haakona i królowej Maud, a zza horyzontu wyłania się kolejny serial, tym razem o księżnej koronnej Marcie.


Zagra ją skandynawska gwiazda, Sofia Helin, znana z "The Bridge". Serial skupi się na latach wojennych i pokaże ucieczkę Marty przed nazistami i to, jak zaprzyjaźniła się z prezydentem Franklinem Rooseveltem, zachęcając USA do wejścia do II wojny światowej.„To niesamowita, ale nieopisana opowieść o kobiecie, która zrobiła różnicę” - powiedziała Helin w oświadczeniu. „Jak dotąd nie było miejsca na kobiecą perspektywę w opowiadaniach o II wojnie światowej. Teraz nadszedł czas, by opowiedzieć te historie”.Serial "Atlantic Crossing" ma liczyć 8 odcinków i został stworzona przez Alexandra Eika i jest produkowana dla publicznego nadawcy NRK. Eik i Linda May Kallestein byli współautorami scenariusza.

Serial kręcono od grudnia zeszłego roku w Czechach, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Norwegii Za światową sprzedaż serialu odpowiada Beta Film.Oficjalny opis serialu: 

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, Atlantic Crossing to niesamowita historia norweskiej księżniczki Märthy, która walczy o ocalenie swojego kraju - i jej małżeństwa - w wyjątkowej i nigdy wcześniej nie widzianej perspektywie tragicznych wydarzeń II wojny światowej. Märtha jest bohaterką, która wyrosła z obowiązków troskliwej księżniczki i kochającej matki na wpływową postać w światowej polityce, popularną ikonę, która miała znaczący wpływ na decyzję prezydenta Roosevelta o przystąpieniu do wojny, co ostatecznie doprowadziło do jej końca.W obsadzie:

Księżniczka Marta - Sofia Helin (The Bridge)
Książę Olav - Tobias Santelmann (Borderliner)
Prezydent Franklin D. Roosevelt  - Kyle MacLachlan (Twin Peaks)
Eleanor Roosevelt - Harriet Sansom Harris (Gotowe na wszystko)
Król Haakon VII - Søren Pilmark (Pomniejszenie)

Data premiery nie jest jeszcze zapowiedziana.

***

************


Mam prośbę do was, czytelników i komentujących. Proszę byście w komentarzach unikali prywatnych wycieczek, a odnosili się do tematyki bloga, postu, ewentualnie pokrewnych. Jeżeli twoje zdanie jest inne niż poprzednika, postaraj się je wyrazić w sposób kulturalny, bez powierzchownego oceniania osoby, która napisała komentarz, bo się najprawdopodobniej nie znacie i nie wiecie kto kryje się po drugiej stronie. To co stało się pod ostatnim postem o księżniczce Marcie Luizie jest niedopuszczalne i wszystkie cztery komentarze zostały usunięte. Jeśli taka sytuacja się powtórzy w krótkim czasie, wprowadzę moderację komentarzy, co tylko utrudni funkcjonowanie bloga. Szanujmy się wzajemnie. Dotąd cieszyłam się z fajnej atmosfery na blogu, ale widzę, że może się to niestety zmienić, czego myślę, że i ja i wy, chcielibyśmy uniknąć.

Ta prośba przez najbliższy czas będzie również na pasku bocznym, byście o niej nie zapomnieli.

4 komentarze:

  1. Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, w sposób kulturalny, ale większość ludzi o tym zapomina, co widać na innych blogach. Tak samo nie powinno się oceniać komentujących, bo tak jak mówisz nie wiadomo kto siedzi za monitorem/ekranem. Miło, że na to wpadłaś :) , bo przez brak reakcji autorek innych blogów odechciało mi się na nie wchodzić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapowiada się interesująco.Mam nadzieję,że w przyszłości będzie gdzieś dostępny w choćby angielskiej wersji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kolejny ciekawy serial mam nadzieję. Oby był dostępny do oglądania także w Polsce.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.