Księżniczka Ingrid Aleksandra zmienia szkołę


Norweski dwór królewski podał dziś do informacji, że księżniczka Ingrid Aleksandra zmienia szkołę. Na jesieni rozpocznie 10 klasę w szkole Uranienborg, która jest położona 530 metrów od Pałacu Królewskiego.


Od 2014 roku księżniczka uczęszczała do Oslo International School w Bekkestua, w której nauka odbywała się w języku angielskim. Natomiast w przyszłym roku rozpocznie naukę w szkole średniej.


W 2014 roku odbyła się debata na temat szkół dzieci pary koronnej: zarówno Sverre, jak i Ingrid uczęszczali wtedy do prywatnych szkół. Teraz księżniczka będzie się uczyć w publicznej szkole, jaką jest Uranienborg. Wiadomo, że spędzi w niej najbliższy rok, póki co księżniczka i jej rodzice nie zdecydowali jaką szkołę średnią wybierze w przyszłym roku.

9 komentarzy:

 1. Zmieni klasę tylko na ostatni rok nauki? Trochę to dziwne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę głupio na ostatnią klasę zmieniać szkole otoczenie znajomych. A co ze szkołą Elżbiety czy po roku w Walii wróci do Belgii i tam będzie kontynuowała uczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elżbieta zostanie na kolejny rok w Walii,jej szkoła jest dwuletnia.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Ok dziękuję za odpowiedź

   Usuń
 3. też nie bardzo rozumiem... Ale w sumie po dzisiejszych "niespodziankach" chyba nic nie jest w stanie mnie jeszcze zaskoczyć.. przynajmniej do czasu

  OdpowiedzUsuń
 4. Może rodzice chcą, by poznała też szkołę państwową.... A tak na marginesie, długo księżniczki nie widziałam.
  Bardzo ciekawa uroda - dziewczyna jest podobna do taty,zaś jej brat to czysta mama;-))

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście sytuacja jest co najmniej dziwna. Właściwie to nawet trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie dla takiej decyzji. Jakieś plotki, domniemania dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może przez to, że chciano by chodziła do szkoły publicznej lub by uczyła się jeszcze norweskiego? Może rozważają by Ingrid do szkoły średniej poszła poza granicami Norwegii i to ostatni moment na douczenie się zasad swojego języka? Wydaje mi się też, że w Norwegii nie przywiązuję tak dużej wagi jak w Polsce, że to tylko jeden rok nauki w nowym środowisku.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.