Co nowego w Belgii? #12

2 lipca


60 rocznicę ślubu obchodził król Albert i królowa Paola. Z tej okazji kilka dni później opublikowano nowe zdjęcie pary z dziećmi, wnukami i prawnuczką.
Na ławce królowa Paola i król Albert. Od lewej: ksiażę Amedeo z Astrid Anną, książę Laurent i księżna Lili, książę Aymeric, księżniczka Luisa Maria, księżniczka Elżbieta, księżniczka Louise, książę Nicolas, król Filip, książę Emmanuel, książę Gabriel, królowa Matylda, księżniczka Eleonora, księżna Claire, książę Lorenz, księżniczka Astrid, księżniczka Laetitia Maria, księżniczka Maria Laura. Zabrakło jedynie księcia Joachima, młodszego syna księżniczki Astrid i księcia Lorenza.

***


Król Filip przyjął przysięgi Liesbeth Homans na stanowisko ministra-prezydenta rządu flamandzkiego i Woutera Beke na ministra zatrudnienia, gospodarki i konsumentów.


5 lipca


Król Filip i królowa Matylda na Zamku Laeken spotkali się z Baronem Eddy'm Merckxem z okazji 50. rocznicy jego pierwszego zwycięstwa w Tour de France w 1969 roku. Z tej okazji Eddy Merckx towarzyszyła jego rodzina i koledzy z drużyny w 1969 roku. Obecni byli również dyrektorzy generalni 22 drużyn biorących udział w Tour de France 2019. 


Eddy Merskx w 1969 roku z królem Baudouinem i królową Fabiolą

6 lipca


Król Filip otworzył 106 edycję Tour de France pod Pałacem Królewskim w Brukseli. Pierwszy etap zakończył się pod Zamkiem Laeken.

9-10 lipca12 lipca


Królowa Matylda odwiedziła plac zabaw Ruimte w Zoutleeuw z okazji ich 30 urodzin. Plac zabaw oferuje obozy letnie dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością umysłową lub fizyczną.2 komentarze:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.