Co nowego w Luksemburgu? #12

26 czerwca


Wielki książę Henri przyjął na audiencji dyrektora generalnego Caisse Médico-Complémentaire Mutualiste, dodatkowego dostawcy ubezpieczeń zdrowotnych, a także przedstawicieli Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej.27 czerwca


Wielki książę Henri odwiedził firmę transportową Sales-Lentz Group, gdzie miał okazję siąść za kierownicą autobusu.Później odwiedził także dolinę rzeki Syre i stację ptasiego ptactwa Schlammwiss. Części doliny są prowadzone przez Fundację Hëllef fir d’Natur - natur & eltmwelt, której wielki książę jest patronem.


2 lipca


Dziedziczny Wielki Książę Guillaume był na Wimbledonie, aby dopingować luksemburską zawodniczkę Mandy Minellę w meczu przeciwko Kiki Bertens.

5 lipca


Wielki książę Henri przyjął na audiencji Zgromadzenie Parlamentarne l'Organisation pour la Sécurité et la Coopération en Europe (OBWE). 28. doroczna sesja organizacji odbyła się w tym roku w Luksemburgu, od 4 lipca do 8 lipca.

10 lipca


Wielki książę Henri przyjął na audiencji José Ángela Gurría, Sekretarza Generalnego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), z okazji jego wizyty roboczej w Luksemburgu.

11 lipca


Wielki książę Henri przyjął na audiencji Radę Dyrektorów Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) podczas ich dorocznego spotkania, które odbyło się 12 i 13 lipca w Wielkim Księstwie.

12 lipca


Wielki książę Henri uczestniczył w ceremonii otwarcia dorocznego spotkania Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.


***


Książę Felix udał się na szwedzką Olandię, gdzie z księżniczką Victorią otworzył oczyszczalnię wody i ścieków, zbudowaną przez luksemburską firmę APATEQ, której najnowocześniejsza technologia jest obecnie wdrażana w trzech krajach na całym świecie.


3 komentarze:

 1. Spotkanie Felixa z księżniczką Victorią było dla mnie miłym zaskoczeniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czym na codzień zajmują się Felix i Claire?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie mieszkają we Frankfurcie, gdzie prawdopodobnie oboje pracują. Claire prawdopodobnie zajmuje się bioetyką, z której w zeszłym roku otrzymała profesurę, więc może wykłada na jednym z uniwersytetów. Nie wiadomo dokładnie czym zajmuje się Felix.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.