Weekend z Amedeo i Lili: Ślub


5 lipca 2014 roku w bazylice Santa Maria w Trastevere w Rzymie odbył się ślub księcia Amedeo z Elisabetta'ą Rosboch von Wolkenstein. Miasto wybrano ze względu na pochodzenie panny młodej, a kościół był wyborem pary.Świadkami Amedeo był jego brat, Joachim i wnuk byłego prezydenta Francji, Valéry'ego Giscarda d'Estainga, z którym Amedeo mieszkał w Nowym Jorku. Świadkową Lili z kolei była księżniczka Maria Laura.Sakramentu ślubu udzielił parze kardynał Danneels i lokalny ksiądz.


Wśród druhenek znalazły się księżniczka Elżbieta, której ojcem chrzestnym jest Amedeo; księżniczka Louise i księżniczka Laetitia Maria.
Ślub rozpoczął się o 17.30 i potrwał około 2 godziny. Był on wydarzeniem prywatnym, ale fotografowie zapewnili bogatą relację spod kościoła, a goście - z wewnątrz. 
Suknię ślubną zaprojektował Valentino Garavani, a Lili założyła do niej Tiarę Bandeau Królowej Elżbiety.Poduszka, na której leżały obrączki, to prezent od papieża Franciszka, który otrzymały wszystkie pary, które były u niego na audiencji dla narzeczonych.W czasie ślubu belgijska drużyna piłkarska (Czerwone Diabły) rozgrywały mecz w ćwierćfinale Mistrzostw Świata. Niektórzy dziennikarze stwierdzili, że pod kościołem będą co jakiś czas zerkać na smartphony by kontrolować wynik meczu, a kuzyni Amedeo mogli okazywać odrobinę niezadowolenia ;)
Przyjęcie weselne odbyło się w Villi Medici.


3 komentarze:

 1. Lili wyglądała przepięknie, trudno się jednak dziwić skoro suknia to projekt Valentino
  Kapitalnie wybrane miejsce ślubu i przyjęcia, pogoda też dopisała. Ślub po prostu jak z bajki

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne miejsce na przyjęcie weselne. Jak bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny,idealny ślub- wszystko tak jak w bajce.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.