Co nowego w Luksemburgu? #14: Audiencje, obchody wyzwolenia+więcej

29 sierpnia


Wielka księżna Maria Teresa została zaproszona na Spotkanie Przedsiębiorców Francji MEDEF i wygłosiła przemówienie na temat własnych przekonań i konkretnych działań mających na celu położenie kresu nierównościom, których ofiarami są kobiety. Spotkanie odbyło się na konnym torze wyścigowym Longchamp.
9 września


Wielki książę Henri spotkał się z premier Serbii, Aną Brnabić z okazji jej oficjalnej wizyty w Wielkim Księstwie Luksemburga oraz z Chuantang Yangem, wiceprzewodniczącym Narodowego Komitetu Chińskiej Konferencji Konsultacyjnej Politycznej Ludowej (CPPCC) i sekretarzem wiodącej grupy partii komunistycznej w Ministerstwie Transportu przy okazji wizyty roboczej w Wielkim Księstwie Luksemburga.Później Henri wziął udział w w uroczystości zorganizowanej z okazji 75. rocznicy wyzwolenia miasta Pétange.


10 września


Wielki książę uczestniczył w uroczystościach zorganizowanych z okazji 75. rocznicy wyzwolenia miasta Luksemburg.12 września


Dwór wielkoksiążęcy udostępnił archiwalne zdjęcie Henriego, Marii Teresy, Aleksandry i Sebastiana z lata 1994.

16 września


Wielki książę Henri wziął udział w inauguracji pamiątkowej tablicy upamiętniającej zmarłych żołnierzy armii podczas wykonywania zadań.


17 września


Wielki książę Henri odwiedził rodzinny biznes Grosbusch, działający od 1917 roku w imporcie i dystrybucji owoców i warzyw w Wielkim Księstwie Luksemburga i na terenie całego regionu.


3 komentarze:

 1. Hejka sorki że tutaj pod postem dotyczącym Luksemburskiej rodziny książęcej ale czy będzie jakaś notka odnośnie artykułu a zwłaszcza zdjęcia Astrid z Belgii z okazji 35 rocznicy ślubu bo widziałam okładkę a podobna biorą udział w sesji wszystkie dzieci i wnuki (albo wnuczka nie zrozumiałam za bardzo)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale to wszystko pojawiło się we francuskim magazynie, którego obecnie pojawiła się tylko okładka, więc póki co notka się nie pojawi, by byłoby w niej tylko jedno zdjęcie.
   Z okazji 35 rocznicy ślubu planuję osobny post o ślubie Astrid i Lorenza.

   Usuń
  2. Ok chętnie poczytam w ogóle uwielbiam śluby ostatnio byłam w mega szoku czytając o Annie Marii i Konstantinie nie wiedziałam że zaręczyła się mając 18 lat i wychodząc za mąż kilka miesięcy później, dlatego chętnie się dowiem czegoś o Astrid i Lorenzie ponieważ wolę czytać historię osób powyżej 10 lat co najmniej a najlepiej 20 lat wzwyż staż małżeństwa bo to są historię bo sorki ale takie 5 lat to niech kochają się jak najdłużej ale jeszcze nic o małżeństwie związku nie wiedzą jak dla mnie ale takie długie staże uwielbiam. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.