Kolejna wycieczka Belgijskej Rodziny Królewskiej

Julien Warnand /Royal Belgium/Belgian Royal Palace/Twitter 

W niedzielę, 28 czerwca, król Filip i królowa Matylda z dziećmi promowali rodzimą turystykę. Tym razem towarzyszyła im emerytowana para królewska. A odwiedzili Ardeny w prowincji Luksemburg. Towarzyszyło im hasło:


„Wykorzystajmy w pełni belgijską turystykę w miesiącach letnich!”Embed from Getty Images


Rodzina rozpoczęła wycieczkę w punkcie widokowym Tombeau du Géant - Grobowcu Olbrzyma, w pobliżu miejscowości Bouillon. Rozciąga się stamtąd panorama sklasyfikowana jako wyjątkowe dziedzictwo przyrodnicze Walonii. 

Embed from Getty Images


Nazwa tego miejsca pochodzi od legendy, która mówi, że po porażce bitwy pod Sabis (zwanej także bitwą pod Sambre) w 57 roku po Chrystusie, duży wojownik Treviso wolał rzucić się ze skały w Rocher des Gattes, zamiast być wzięty do niewoli i umrzeć na arenach Koloseum w Rzymie

Embed from Getty Images


Tam zapozowali do zdjęć jak i sami je robili - król Albert miał ze sobą aparat fotograficzny. 

Embed from Getty Images


Następnie para królewska oraz księżniczka Elżbieta, książę Gabriel, książę Emmanuel i księżniczka Eleonora udali się na czterokilometrowy spacer brzegiem rzeki Semois. Zakończył się on w opactwie Clairefontaine (w miejscowości Cordemois). Król Albert i królowa Paola im nie towarzyszyli z racji swego wieku. 

Embed from Getty Images


Dla króla Alberta i królowej Paoli było to pierwsze oficjalne wyjście od czasu rozpoczęcia epidemii koronawirusa w Belgii. Ich poprzednie oficjalne wyjście miało miejsce w lutym.

Embed from Getty Images


Opactwo Clairefontaine swoją historię rozpoczęło w roku 1147, kiedy święty Bernard pobłogosławił źródło wody by uzdrowić chorego mieszkańca zamku Bardenbourg. Sto lat później Henri V Luksemburski wypełnił wolę swej matki, hrabiny Ermesindy i założył w tym miejscu opactwo cystersów. Zostało ono zniszczone w XVIII wieku, ale odrodziło się w 1935 roku w Cordemois. 

Embed from Getty Images

5 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia i jakie malownicze widoki

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia i piękna rodzina :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydają się być zgraną rodziną :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny sposób na promocję turystyki i też na własną autoprezentację.

  OdpowiedzUsuń
 5. Młode pokolenie jest już takie duże... Jeszcze kilka lat i czeka nas kolejna fala królewskich ślubów! Nie mogę się już doczekać!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.